Presunúť na hlavný obsah

Michael Kors opúšťa fashion week v New Yorku, Givenchy má nového dizajnéra: Ako sa mení svet luxusnej módy?

Móda

Posledný mesiac prichádza čoraz viac dizajnérskych značiek s oznámením o zmenách či dokonca odchodoch z fashion weekov.

Rok zmien

Posledné mesiace boli aj vo svete módy výrazne ovplyvnené koronavírusom. Mnohé značky pozastavili výrobu, začali sa venovať tvorbe ochranných rúšok či výrobe antibakteriálnych doplnkov. Teraz, keď sa situácia okolo svetovej pandémie upokojuje, vychádzajú každú chvíľu informácie o zmenách v luxusných módnych domoch. Vyzerá to tak, že pre módny svet je toto skutočne rok plný zmien. Pred pár týždňami oznámil módny gigant Saint Laurent, že odchádza z prestížneho fashion weeku. "Značka si teraz viac než kedykoľvek predtým udáva vlastné tempo. Preto neplánujeme v roku 2020 uvádzať žiadne kolekcie," vyhlásili. Do kedy však táto "pauza" bude trvať, nikto zatiaľ netuší. 

Nie je to len YSL, kto si dáva pauzu. Podobne je na tom aj Michael Kors, ktorý pred pár dňami taktiež oznámil, že s týždňom módy v New Yorku sa na čas lúči. Poslednou kolekciou bude prehliadka na obdobie jar 2021, ktorá sa uskutoční na jeseň tohto roka. Ako však vyhlásil samotný Michael, nemá strach z toho, čo bude, práve naopak, berie to ako príležitosť k zrodu niečoho nového.

Neprehliadnite: Slovenka, ktorej tvorbu obdivuje celý svet: Mária Švarbová prezradila, ako sa jej podarilo dostať medzi špičku

Zmeny nastali aj u obľúbenej značky Meghan Markle Givenchy. Novým kreatívnym riaditeľom sa stal dizajnér Matthew Williamson. 34-ročný dizajnér sa chcel pôvodne stať hudobným umelcom. No neskôr ho zlákal práve módny svet. Na konte má spolupráce s Kanye Westom, H&M či s Lady Gagou. Dlhé roky bola poznávacím znamením jeho tvorby práca s výraznými farebnými potlačami. Ako sa usídli na poste kreatívneho riaditeľa Givenchy a či zaznamená rovnaký úspech, ako jeho predchodcovia, ukáže čas. 

Prečítajte si: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa GIVENCHY (@givenchyofficial),

S novinkou prišli pred pár dňami organizátori londýnskeho fashion week-u. Tí sa nevzdávajú, naďalej si chcú zachovať pozornosť. A na rozdiel do Haute Couture Fashion Week-u, ten londýnsky sa úplne neruší - len sa presunul do online sveta.
Na vzniknutej digitálnej platforme budú okrem prehliadok k dispozícii aj rozhovory, podcasty, záznam bude vysielaný aj z rôznych showroomov. Takže v podstate všetko, čo bolo vždy súčasťou fashion weeku, len s tým rozdielom, že to budeme môcť vidieť len cez počítače. Na druhej strane, je to šanca pre tých, ktorí nikdy nemali možnosť nahliadnuť do módneho sveta, vidieť a zažiť, ako to vlastne na takýchto akciách chodí. 

Mohlo by vás zaujímať: Mladá slovenská štylistka Nina Ford obliekala aj Helenu Christensen: Čo všetko stojí za touto prácou snov?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe