Presunúť na hlavný obsah

Vitamín, ktorý robí s naším telom zázraky na počkanie: Zbaví vás tuku, zlepší vám pokožku a pomôže pri únave

Zdravie

Jeho nedostatkom trpia vraj štyria ľudia z piatich. Ak sa cítite unavení, bez energie, neustále priberáte, zrejme patríte medzi nich. Pozrite sa spolu s nami, čo musíte jednoznačne zaradiť do svojho jedálnička a o ktorý vitamín ide.

Jeho nízka hladina súvisí so vznikom mnohých ochorení, alergií dokonca nám spôsobuje aj priberaniena váhe. Reč je o vitamíne D, ktorého má väčšina ľudí enormný deficit. A to dokonca aj v lete. Preto je potrebné ho počas rokatelu neustále dodávať. Ideálne však v čo najprirodzenejšej podobe.

Prečítajte si: Slovenka Andrea prerušila štúdium kvôli tomu, aby mohla piecť: Ako sa jej zo záľuby podarilo spraviť biznis?

Pre toto je mimoriadne dôležitý

Vitamín D je pre naše telo nevyhnutný. Pôsobí na zachovanie dobrého stavu kostí, pomáha k lepšiemu vstrebávaniu vápnika, podporuje funkciu imunitného systému, zohráva úlohu pri delení buniek a v neposlednom rade ovplyvňuje aj našu chuť do jedla.

Práve preto, ak ho máme dostatok, siahame oveľa menej po rafinovanom cukre, nezdravých potravinách a celkovo jeme menej. To sa samozrejme odzkadlí aj na našej postave. Ak teda túžite po krásnej a štíhlej figúre, musíte mať pravidelný prísun vitamínu D aj vo svojej strave. 

Ako udržať jeho hladinu pod kontrolou

Vitamín D sa nachádza vo vaječných žĺtkoch, v ustriciach, kaviáre, dostatkok ho majú ryby, ako napríklad losos. Určité množstvo obsahuje aj mlieko a mliečne výrobky, avšak jeho hlavným zdrojom je jednoznačne rybí tuk. 

Neprehliadnite: Mária opustila manažérsku pozíciu, aby si splnila svoj sen. Jej nádherné kvetové dekorácie vás prenesú do rozprávky

Takto pomáha pri chudnutí 

Je dokázané, že nedostatok vitamínu D vedie k zvyšovaniu hmotnosti a k ukladaniu tuku, najmä v oblasti brucha. Hlavnou príčinou je to, že D - éčko má dôležitú úlohu pri odbúravaní tukov. Ak teda zvýšite jeho príjem, úbytok hmotnosti bude väčší a dostanete sa bližšie k vytúženej postavičke. 

7 príznakov, že trpíte jeho nedostakom

  1. Neustále priberáte
  2. Ste náladoví a smutní
  3. Cítite sa slabí
  4. Zle zaspávate
  5. Trápi vás vysoký krvný tlak
  6. Ste precitlivení
  7. Bolia vás kosti a svaly 

- Najčítanejšie -