Presunúť na hlavný obsah

Čo sa stane s telom, ak sa na 15 dní vzdáte kofeínu a alkoholu? Keď to skúsila Kate Middleton, zmenilo to jej životný štýl

Zahraničné celebrity

Vedeli by ste sa vzdať milovanej rannej šálky kávy a večerného pohárika vína, či sektu? Že nie? Možno vás presvedčíme, že to stojí za to. Samotná vojvodkyňa Kate Middleton na to nedá dopustiť.

Je to o vnútornom nastavení a psychike

Bez rannej šálky kávy si vojvodkyňa Kate Middleton kedysi nevedela predstaviť začiatok dňa. A nejaký ten pohárik aperitívu, či vína večer, bol takisto súčasťou jej bežnej rutiny. Až ju raz kamarátka nahovorila na spoločný challenge. Stavili sa, ktorá z nich vydrží 15-dňový detox bez týchto dvoch pôžitkov. No a presne po 15 dňoch Kate zistila, že to, čo dovtedy považovala za nevyhnutnosť, zrazu nepotrebuje.

Kofeín ako taký síce pomáha nášmu telu dosahovať vyššie výkony, zbavuje nás ospalosti, dodáva energiu, zvyšuje pozornosť, ostražitosť. Je výborným pomocníkom pri migréne, pretože zužuje krvné cievy v mozgu. Aktivizuje bunky a vďaka nemu sú svaly efektívnejšie v spaľovaní tukov. No a tiež sa hovorí, že ľudia, ktorí pijú kávu, sú menej náchylní na vznik cukrovky 2. typu. Avšak zároveň si rokmi na ňom vytvárame doslova závislosť a v istej miere na sebe môžeme pociťovať, ako keby, abstinenčné príznaky. 

Neprehliadnite: PRED a PO: Otec Kylie a Kendall Jenner bol kedysi sexsymbol. Ako svojej rodine odhalil, že sa chce zmeniť na ženu?

Sama Kate priznala, že v čase, keď ho vylúčila sa bolesti hlavy a únava prehlbovali. Cítila sa slabo a mala pocit, že veci, ktoré boli pre ňu doposiaľ bežnou rutinou, sú odrazu extra náročné. A tak si ráno namiesto kávy začala pripravovať zelený čaj s mätou. "Zistila som, že veľa týchto vecí máme v hlave. Naozaj ide o nastavenie mysle. Keď som si povedala, že je to takto dobré, začala som sa aj lepšie cítiť," prezradila pre The Sun.

Zmenia sa vám chute, telo a odrazí sa to aj na vašej nálade

Navyše, malo to aj výrazný vplyv na jej pokožku. Prejavy akné boli miernejšie, čiernych bodiek ubudlo, prestali sa tvoriť zápalové komedóny a pleť pôsobila celkovo viac ”fresh”. Dokonca sa to výrazne odrazilo aj na poklese váhy. "Ak mám cez deň chuť na kávu, dám si maté a verte, či nie, je to skvelou náhradou."

Prečítajte si aj: Premeny najmladšej Karadshianky: Hoci sama plastiky popiera, fotky hovoria opak

"Večer si tiež pohár vína už nedávam, musí ísť skutočne o výnimočnú príležitosť." Odvtedy vraj nebojuje so "zavodnením" organizmu, nafúkovaním a aj zmeny nálad sú u nej menej výrazné. Tak čo, idete to na 15 dní skúsiť aj vy? My zrejme áno. 

- Najčítanejšie -