Presunúť na hlavný obsah

4 spôsoby ako minimalizovať na svojom tele tuk: Pár centimetrov rozdiel vám zmení postavu na nepoznanie

Chudnutie a diéty

Akonáhle zbavíte telo prebytočného tuku, zistíte, nielen o koľko centimetrov sa vaša postava zúžila, ale aký rozdiel to opticky vytvára. Sami budete prekvapení.

Ak chcete dosiahnuť pre svoje telo synchronizáciu, mali by ste sa snažiť zbaviť ho nadbytočných tukov. Nie však svalov. A to môže byť problém, pokiaľ neviete, ako na to. Stačí pritom pár zmien vo vašom životnom štýle a toto usporiadanie zabezpečí vo finále dojem, ako keby vaše telo prešlo oveľa väčšími zmenami. Rozdiel je pritom len v tom, že zhodíte tuk, čo vám automaticky uberie pár centimetrov, no a tie dokážu vykúzliť opticky rozdielnu postavu.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

1. Znížte obsah cukru a tuku

V prvom rade by ste mali urobiť najzásadnejšiu zmenu, a tou je zníženie tukov a cukrov vo vašej strave. Tie môžu za vaše priberanie a akonáhle si začnete sledovať starú známu rovnicu, príjem musí byť menší ako výdaj, ste na dobrej ceste. Svoju hmotnosť môžete sledovať vždy ráno nalačno a zistiť, o koľko sa vaša hmotnosť touto na pohľad malou zmenou zmení. Nenechajte sa však zmiasť. Len váha nie je dôležitá, pretože svaly sú ťažšie ako tuky. Preto je rovnako dôležité merať si proporcie, a to hneď od začiatku.

2. Do jedálnička zahrňte bielkoviny

Bielkoviny alebo proteíny sú základnou stavbou pre budovanie svalov a spaľovanie tukov. Vďaka ich konzumácii zvyšujeme hladinu pocitu nasýtenosti a aj preto by mali tvoriť zhruba 1/3 príjmu potravy denne. Obsahujú všetky aminokyseliny potrebné k rastu svalov. Mimochodom, sú to práve bielkoviny, ktoré by ste mali konzumovať ako posledné jedlo pred spaním. Prispievajú totiž k správnemu spánku.

3. Bez cvičenia sa vaše svaly neudržia

Presne tak. Každý pohyb bolí, no ak chcete, aby vaše svaly rástli, potrebujete do svojej rutiny zakomponovať silové cvičenia. Pozor však na mýtus, ktorý sa roky drží v tejto sfére a sme si isté, že mnohé z vás sa prvej vety zľakli. Pri zmienke „rast svalov“ si totiž mnohé ženy vybavia postavu kulturistiek, o to tu vôbec nejde. Len svaly dokážu vytlačiť tuk a ako sme spomenuli na začiatku, svaly sú dokonca ťažšie ako tuk, takže čím pevnejšie telo budete mať, môže sa stať, že ručička na váhe pôjde hore, ale v skutočnosti centimetre na vašej postave dolu.

Mohlo by vás zaujímať: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

4. Pitný režim vám dokáže výrazne pomôcť

Obyčajná čistá voda dokáže zázraky. Hydratácia nielenže prispieva k tvorbe kolagénu v našej pokožke a dodáva telu vitalitu, ale tiež vyvoláva pocit nasýtenosti. Pozor, nikto netvrdí, že máte tekutinami nahradiť jedlo a váš denný príjem. Žiadne diétovanie a podobne nebezpečné extrémy pre vaše telo. Ak však budete pravidelne piť obyčajnú vodu alebo bylinkové čaje, napríklad pred jedlom, potom toho zjete oveľa menej. Rovnako tak po jedle. Váš žalúdok sa totiž zväčší a nebude mať pocit náhleho hladu alebo túžby po ďalšom jedle, či dezerte.

- Najčítanejšie -