Presunúť na hlavný obsah

Tieto dva triky od kórejských žien robte pred spaním, ak sa chcete budiť mladšia: Vyplavia toxíny a uberú roky

Krása

Inšpirácií od kórejských žien, ktoré sú preslávené svojou večnou mladosťou, nikdy nie je dosť. Pred spánkom nedajú dopustiť na tieto dve veci.

Pýtate sa, čo robia tieto ženy, že po celý život vyzerajú tak mlado? Samozrejme, nebudeme si klamať, že do istej miery je to genetika, avšak kórejské ženy ovládajú aj staré dobré triky, ktoré sa oplatí zaviesť do vašej rutiny. 

Prečítajte si tiež: Potraviny, ktoré vášmu telu dodajú potrebný kolagén: Prejedzte sa k pleti bez vrások

Bylinkový čaj zo ženšena

Ženšen je bežne označovaný aj ako najzdravšia rastlina našej planéty. Nie nadarmo ženšen tvorí podstatnú časť života práve kórejských žien, či už v beauty starostlivosti a kozmetike alebo v podobe čajov, na ktoré nedajú vo všeobecnosti dopustiť. 

Je skvelý antioxidant a úžasný v tom, že na seba viaže škodlivé toxíny a práve vďaka tomu je schopný vyplaviť ich z tela von. Prispieva tým k spomaleniu starnutia pokožky a celkovo tela. Okrem množstva vitamínov a prospešných látok blahodarne pôsobí na nervový systém a po náročnom dni upokojuje a zbavuje stresu. Práve ten má dosť vysoký podiel na našom starnutí, nehovoriac o starnutí organizmu a samotných orgánov, ktorým škodí. Zlepšuje cirkuláciu krvi a znižuje cholesterol.
Šálka čaju pred spaním po vašej beauty rutine vám navodí atmosféru, ako keby ste sa nachádzali v úplnom stave relaxu. Presne tak, ako je aj misia tradičnej čínskej medicíny, v ktorej má zastúpenie odpradávna. 

Dvojité čistenie pleti pred spaním a hodvábny vankúš

Tak ako sa z generácie na generáciu predávajú rôzne vzácnosti, v prípade týchto žien ide o posúvanie si informácií o tom, ako veľmi je dôležitá starostlivosť o pleť. Ráno a večer venujú svojej pozornosti najviac času, dokonca sa hovorí, že až vyše hodiny venujú odličovaniu pleti a aplikácii masiek, sér a krémov, či už denných alebo nočných. Všimnite si, že len málokedy nosia make-up. 
Za najdôležitejšiu časť však pokladajú odličovanie a čistenie pleti práve večer. Čistenie dokonca pozostáva z dvoch etáp.

Ako prvý krok použijú odličovacie prípravky na báze olejového charakteru. Olej sa jemne kĺže po pleti a odstraňovanie nečistôt je tak šetrnejšie k pleti. Okrem toho si krúživými pohybmi pleť jemne masírujú a venujú tomu čas. Všetko robia pomaly a pokojne. Je to doslova čas pre seba, ktorý si bez výčitiek doprajú. Olejček nechajú pôsobiť päť minút a potom pomocou teplého navlhčeného uteráka jemne stiahnu z tváre. Opäť sú tieto pohyby veľmi šetrné k pleti a nič sa nerobí rýchlo. Dôležitá je precíznosť a úcta k sebe samej.

Neprehliadnite: 5 najsilnejších zbraní anti - ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

V druhom kroku čistenia pleti už prechádzajú na čistiacu emulziu, penu alebo mlieko, prípadne gél. Pričom výberu by ste mali venovať pozornosť podľa vášho typu pleti. Veľa žien si myslí, že sa môže rozhodovať len na základe toho, čo sa im v rámci konzistencie viac páči alebo čo im je príjemné. V skutočnosti je to všetko prispôsobené podľa toho, či máte normálnu, suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Po druhom dôkladnom čistení, ktoré robíte ešte dlhšie ako to prvé, pleť opláchnite vodou a opäť zostrite zvyšky teplým uterákom. Esenciálne oleje a vône vás pri tejto rutine uvoľnia ešte viac, preto neváhajte v kúpeľni zakomponovať aj vonnú sviečku alebo tyčinky s jazmínovou arómou.

- Najčítanejšie -