Presunúť na hlavný obsah

Prírodná kozmetika v popredí: V čom je jej sila? Naozaj sa vyplatí do nej investovať?

Krása

Boom okolo prírodnej kozmetiky narastá posledné roky skutočne raketovo. V čom je jej najväčšia sila?

Určite ste postrehli posledné roky, že prírodná kozmetika zaútočila do beauty priemyslu plnou silou. Má veľmi silné marketingové zastúpenie v spojitosti s dobou, kedy sa slovo ekológia a príroda používajú neustále. V čom jej však sila prírodnej kozmetiky a prečo si zaslúži našu pozornosť?

Neprehliadnite: STOP akné: Najúčinnejšie tipy, ako s ním zatočiť aj po 30-tke

Sila prírody?

Nie je prírodná kozmetika ako prírodná. To si musíte uvedomiť ako prvé. Keď sa pozriete na zloženie niektorého z "prírodných" produktov, ktorý doma máte, možno natrafíte na to, že má v zložení síce pár prírodných látok, ale rovnako tak aj tých chemických. A to je to, čo často zavádza. Legislatíva v tomto smere nie je úplne presná, keď siahnete po ničom prírodnom v obchode, nemusí to automaticky znamenať, že si domov odnášate zdravšiu verziu sprchového gélu...

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Dôležitejšie je označenie BIO

Bio, teda organická kozmetika, spočíva v tom, že rastlinné suroviny použité v tejto kozmetike sú vypestované, spracované, skladované a balené bez pesticídov, herbicídov, umelých hnojív a iných syntetických chemikálii v súlade s ekologickým poľnohospodárstvom, podľa  predpisov kontrolných inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia pre certifikáciu jednotlivých zložiek, alebo samotných výrobkov, čo je zdravšie pre planétu a zdravšie pre naše telo. K tomu, aby kozmetický prípravok bol označovaný a certifikovaný ako organický výrobok, musí obsahovať aspoň 95% zložiek organického pôvodu, zatiaľ čo zvyšných 5% sú napríklad minerálne látky.

Veľký pozor musia venovať výberu prírodnej BIO kozmetiky ľudia s alergiami. I keď príroda je silný zdroj, môže ublížiť. Preto sledujte, čo sa s vami deje. Zvyknúť si na takúto kozmetiku môže byť oveľa náročnejšie pre pleť, najmä po rokoch, kedy je telo a pokožka navyknutá na chémiu. Takže sa môže stať napríklad to, že sa vaša pokožka bude spracovať dlhšie a ťažie, vyskytnú sa vyrážky.

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

Vyberajte obozretne

Investovať do prírodných vecí sa vždy vyplatí. Len si skutočne dajte záležať na výbere a na tom, aby šlo o prírodný produkt. Sledujte zloženie. A to pri všetkom - sprchovom géle, šampóne, dekoratívnej kozmetiky, sérách... 

- Najčítanejšie -