Presunúť na hlavný obsah

Pánska vesta - váš nový spoločník: Ako nosiť tento trend?

Móda

Vesta bola nosným prvokom na prehliadke módneho domu Christian Dior na sezónu jeseň 2020.

Pánske prvky v šatníku sú veľmi trendovou záležitosťou. Ak ste si ich aj vy zamilovali, vedzte, že vesty vám padnú do oka tiež. A je jedno, aký štýl preferujete. Tento kus odevu sa dá hravo zapracovať do biznis looku, do romantického stylingu, rovnako tak do športového či femme fatale looku. Stačí si vedieť vybrať správny kúsok a nechať si trochu poradiť. 

Práve jesenné počasie nahráva do kariet tomuto trendu, preto je pochopiteľné, že dominoval viacerým prehliadkam na toto obdobie. Najviac "vestových variácií" sme mohli vidieť na prehliadke módneho domu Christian Dior. Športové zimné vesty, šaty ako vesty na koktail párty, vesta namiesto jesenného kabátika... Dizajnérka domu Maria Grazia Chiuri ukážkovo predviedla, ako a s čím nosiť vestu. A my vám to trochu zhrnieme. 

Prečítajte si: Overal ako jeden z hlavných trendov jesene: Tieto kúsky bodujú najviac

Vesta na každú príležitosť

Kombináciou crop-topu alebo priehľadnej košele, širokých nohavíc, ktoré sú mimochodom tiež veľmi trendovou záležitosťou a vesty v strihu saka  môžete okúzliť napríklad na rande či dôležitejšej akcii.. Čerešničkou na torte tohto looku sú pánske mokasíny, ktoré ho povýšia na inú úroveň. Zabudnite na prvoplánové ihličky. Ak zvolíte pod vestu blúzku, máte look, ktorý tiež pokojne môžete nosiť do kancelárie.

Aj klasické "malé čierne" môžete nahradiť vestou. Rovnako tak sakového a dlhšieho strihu. V podstate sako ako šaty vymeníte za nový trend - vesta ako šaty. Vzorované pančuchy alebo čižmy nad kolená a máte opäť veľmi ženský look s pánskym nádychom. 

Neprehliadnite: Michael Kováčik predstavil na MBPFW kolekciu jar/leto 2021: Inšpirovala ho divoká doba milénia

Neposlednom rade je tiež zaujímavé nostiť vestu namiesto kabáta. Aby ste podčiarkli ženskosť, uviažte si okolo pása tenký opasok. A ak máte doma pletenú vestu, tak tiež na ňu myslite. Alebo zoberte jednu svojmu partnerovi. Oversize vestu výborne nakombinujete s oversize košeľou. Takéto šaty sú originálne a neopozerané.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Hnedá farba sa hlási o slovo: Jeseň bude patriť týmto odtieňom

- Najčítanejšie -