Presunúť na hlavný obsah

Šperky sezóny: Extravagancia, ktorú môžete nosiť aj do práce

Móda

Minimalizmus ide do úzadia. Túto sezónu boduje extravagancia. Aspoň čo sa šperkov týka.

V prvom rade boduje sebavedomie

Ak chcete nosiť trendy, musíte mať sebavedomie. Otrepaná, ale pravdivá fráza! Ak sa vy nestotožníte so svojim lookom a nebudete sa cítiť  sebavedomo v tom, čo máte práve na sebe, nebude to fungovať ani na okolie. Preto je veľmi dôležité, aby ste pri voľbe šperkov dali hlavne na svoj inštinkt a nevyberali si za každú cenu kúsky, ktoré sú „len“ moderné. Musíte to vedieť správne predať. A ak to v sebe máte, potom si môžete dovoliť nosiť denne tieto extravagantné výstrelky, ktorú bodujú túto sezónu.

Prečítajte si: Na móle sa objavujú čoraz častejšie kolekcie s rúškami: Mali by sme ich začať brať ako samozrejmosť?

Všetko so všetkým

Zabudnite na minimalizmus. Čo sa týka šperkov, tak ten ide túto sezónu absolútne do úzadia. Vaše klenoty musí byť vidieť. To v praxi znamená, že čím väčšie náušnice, tým lepšie, čím viac vrstiev, taktiež tým lepšie. Medzi najdominantnejšie trendy patria kruhové náušnice, o ktorých sme vám nedávno tiež priniesli článok a prečítať si ho môžete tu: Kruhové náušnice ako doplnok, ktorý sa hodí na každú príležitosť: Aké by ste mali nosiť?

Rovnako tak sa prinavrátenej popularite tešia tzv. obojky - choker, ktoré musia byť tiež výrazné. A rôznorodé. Či už kovové, látkové alebo korálkové, spoločné musia mať jedno - musia byť vidieť. A keď je reč o viditeľnosti, rovnako to platí aj pri opaskoch. Tie už dávno nie sú len praktickým doplnkom, ale kúskom, ktorého je taktiež primárnou úlohou "ozdobiť vás". 


Obojky, retiazky, náramky, náušnice, kravaty, brošne... Áno, toto všetko si môžete dať na seba. A nie len vtedy, ak sa chystáte na párty. Ak skombinujete prevažne jemné šperky, môžete ich nosiť i do práce či na rande. Na spoločenskú akciu môžete pokojne vyskúšať kombináciu jedného výrazného s jemnými. A tiež sa nebojte variácii rôznych materiálov a kovov. V tomto prípade žiadne pravidlá neplatia. Teda len jedno - musíte sa cítiť sebavedomo. Čo takto vyskúšať trend, ktorý sme mohli vidieť na prehliadke značky Balmain - jedna výrazná náušnica? Ale skutočne výrazná. 

Neprehliadnite: VIDEO: Módna prehliadka Givenchy a trendy, ktoré sa uplatnia aj u vás: Toto by mala mať v šatníku každá žena

Aké iné trendy sme mohli vidieť na prehliadkových mólách, a ktoré budú rozhodne bodovať túto sezónu, si môžete pozrieť v galérii!

- Najčítanejšie -