Presunúť na hlavný obsah

Ranný rituál, ktorý vám zabezpečí úspech vo forme stratených kilogramov: Pozrite sa, čo odporúča tréner

Chudnutie a diéty

Vedeli ste, že práve ráno je najvhodnejším obdobím, kedy vaše telo dokáže spáliť najviac kalórií? Tréner prezradil rituál, ktorý vám pomôže zhodiť naozaj mimoriadne efektívne.

Preberiete telo aj myseľ zároveň

Ak sa chcete udržať fit a mať krásnu figúru, je pár vecí, ktoré by sa mali stať vašim denným rituálom. Množstvo známych tvárí, modeliek a influenceriek je zvyknutých začať deň pohárom teplej čistej vody s pár kvapkami citróna. Ideálne je dať si po 15 minútach, čo ste hore, druhý pohár. To preberie nielen vašu myseľ, ale aj telo.

Čítajte tiež: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

"Pitný režim je naozaj veľmi dôležitý. Denne by ste mali vypiť aspoň 2,5 litra čistej vody. Dostatočný pitný režim, pomáha eliminovať prejavy celulitídy a uľahčuje aj spaľovanie tukov. No rannú šálku kávy, či raňajky si doprajte až 45 minút po prebudení. Pomôže vám to počas dňa lepšie spaľovať, nakoľko váš organizmus bude pracovať s tukmi o niečo rýchlejšie," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

Ranná rutina je niečo, čo vám po pár týždňoch prinesie vytúženú zmenu

Následne je skvelé, ešte nalačno zvýšiť fyzickú aktivitu. Práve vtedy telo naozaj čerpá z tukových zásob a chudnutie je oveľa efektívnejšie.

"To, čo najlepšie spaľuje je ranný beh, respektíve intenzívne kardio. Je však dôležité, dopriať si ho tesne po prebudení. Vtedy je to najúčinnejšie. Pokojne stačí 20-30 minút. No ak to robíte denne, výsledok sa dostaví oveľa skôr ako predpokladáte."

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Len skutočne, pokiaľ chcete vidieť zmeny na postave, počas týždňa musíte 5 dní venovať tejto aktivite. Beh je na spaľovanie kalórií totiž bezkonkurenčný.

"Žiaľ, spevnenie tela si inak, ako cvičením nezabezpečíte. A okrem behu by ste každý deň mali robiť drepy s výpadmi. Skvele posilňujú sedaciu oblasť, nohy a do formy dostávate aj bruško. Denne urobte 3-4 série."

Keď sa budete držať tohto rituálu verte, že štíhlejšie a pevnejšie telo bude pre vás realitou takmer v priebehu mesiaca. A to za vyskúšanie stojí, no nie? Tak čo, idete do toho? 

Máte aj by nejaké ranné rituály?

spolu hlasovalo 84 ľudí

Áno
54
Nie
30

 

- Najčítanejšie -