Presunúť na hlavný obsah

Kardashianky si platia vlastných paparazzov. Na fotkách totiž odmietajú vyzerať zle

Zahraničné celebrity

Kráľovné šoubiznisového sveta chcú pri každej príležitosti vyzerať dokonalo, a tak nečudo, že siahajú po všetkých možných alternatívach. Jednou z nich je platenie vlastných fotografov, ktorí predávajú ich snímky médiám.

Ešte pred pár rokmi sa na sociálnych sieťach spustil obrovský boom, ktorý apeloval na správne používanie autorských zákonov. Častokrát sa totiž dialo, že celebrity používali paparazzi fotografie bez toho, aby na nich mali licenciu. Tým pádom išlo o krádež. Paparazzi fotografi totiž zhotovené fotografie predávajú agentúram, ktoré si následne od médií žiadajú, v závislosti od obsahu, určitý obnos peňazí. Slávne hviezdy však tieto pravidlá a postup s radoťou ignorovali a danú fotografiu, väčšinou tú, na ktorej sa nachádzali, si stiahli a použili bez akejkoľvek licensie. Niekoľkokrát s tým mala problém aj samotná Kim Kardashian, a tak sa túto situáciu rozhodla riešiť svojským spôsobom. Spočiatku nielenže vyplatila obrazovým agentúram nemalé peniaze za to, aby ju v budúcnosti nemohli žalovať, ale zároveň sa rozhodla najať si vlastných papapazzi fotografov. 

Prečítajte si: Nemusia do konca života pracovať, no musia robiť, čo povie. Aké sú podmienky, ak chce byť niekto naj kamoškou Kylie Jenner?

Priznanie a sklamanie

O tom, že sa Kim rozhodla najať vlastných fotografov, ktorí budú sledovať jej kroky a následne predávať fotografie médiám, informovala Kardashianka na vlastnej sociálnej sieti. „Keďže agentúry nepovolia zdieľať fanúšikom moje paparazzi fotografie, oznamujem vám, že moji zaplatení fotografi vám umožňujú zdieľať čokoľvek,'' vyjadrila sa a spočiatku dostala samé pozitívne reakcie. „Presne takto sa má správať celebrita, konečne ukážkový príklad,'' písali jej ľudia ešte nevediac, čo si na nich klan Kardashian pripravil. 

Niekoľko instagramových stránok si totiž všimlo, že fotografie urobené zaplateným fotografom slávnych sestier sa od reality akosi odlišujú. Aj keď sa zdalo, že Kim koná v dobrom úmysle a rodinám zaplatila fotografa najmä preto, aby nikoho nevykorisťovala o jeho prácu, pravdou je, že si najznámejšia rodina sveta poriadne dvíha ego. Na niektorých záberoch je totiž viditeľné, že predtým, než sa paparazzi fotografia dostane na svetlo sveta, prejde niekoľkými úpravami. 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Kardashianky sa kamarátia s photoshopom až príliš - no mnoho fanúšikov a žien po celom svete stále žije v tom, že ich krása je skutočná. Jediná skutočnosť však je, že aj ony si rady, okrem plastických operácií, pomáhajú k instantnej dokonalosti, ktorá im zabezpečí viac sledovateľov, lajkov a zdieľaní.