Presunúť na hlavný obsah

Ani Kim Kardashian, ani Jennifer Lopez či iné: Najnovšie si ženy chcú dať upraviť svoj vzhľad podľa tohto trendu

Zahraničné celebrity

Kedysi boli práve hollywoodske speváčky, herečky a televízne osobnosti vzorom pre ženy, ktoré sa chceli dať vylepšiť. No kto ich dnes nahradil?

Kedysi to boli pery Angeliny Jolie, zadok Kim Kardashian a či Jennifer Lopez... Dnes? No dnes sú ideály trochu iné. Bohužiaľ, oveľa nereálnejšie. Celebrity ako vzory sú už minulosťou, ľudí viac baví to, ako vyzerajú s použitím filtrov na sociálnych sieťach. 

Prečítajte si: Na Instagrame kráska, v skutočnosti však vyzerá inak. Pozrite sa, ako klame bývalka Brooklyna Beckhama na fotkách

Nový trend

Áno, presne to sa stáva číslo jeden a presne s týmto chodí čoraz viac žien za plastickými chirurgmi. Ale je to vlastne úplne pochopiteľné. Veď predsa žijeme v online dobe, v dobe, kedy realita ide bokom a do popredia sa dostávajú iné požiadavky. Na to, či je používanie filtrov a rôznych úprav na sociálnych sieťach normálne a vhodné, nech si urobí každý svoj názor. Nechceme samozrejme nikoho súdiť. Lenže ak to zachádza do tej miery, že ľudia pomaly, ale isto strácajú súdnosť a kontakt s realitou, je to na zamyslenie. A zamyslieť by sa mali predovšetkým verejne známe osobnosti, ktoré nevedia, kedy prestať s úpravami a vnucujú ľuďom presvedčenie o tom, že dokonalosť existuje. 

Neprehliadnite: Viete, kto je na foto? Známa hviezdička to prepískla: Jej fotky na sociálnych sieťach nemajú s realitou nič spoločné

Mnohé mladé dievčatá, no i staršie ženy, majú nutkavú potrebu byť štíhle, vyretušované a bez chybičky aj v realite. Myslia si, že to ide. Veď prečo nemôžu byť ony také, akú také aj iné? A to je ten problém, ktorý mení spoločnosť prevažne dospievajúcich ľudí. Vyrastať s falošným ideálom krásy nebolo nikdy jednoduchšie ako práve v dnešnej dobe. 

Sama sebe vzorom

Psychológvia a aj plastickí chirurgia dokonca pomenovali tento "trend" vylepšovania sa. Nazvali ho Snapchat dysformia. Na klinikách tak už nestoja ženy s fotografiou obľúbenej celebrity, na ktorú by sa chceli podobať. Používajú fotky seba samých, ale vyretušovaných, upravených pomocou filtrov a od chirurgov chcú, aby ich takto urobili aj v reále. A i keď to znie skôr ako vtip, je to realita, ktorá postihuje dnešnú mladú generáciu prevažne do 20 rokov. "Filtre na selfie obrázkoch ľudí úplne pobláznia a stratia kontakt s realitou. Vytvárajú pocit, že musíme vyzerať dokonale upravení stále. Môže to byť veľmi zradné hlavne pre tínedžerov a ľudí s telesnou dysformickou poruchou." vyjadril svoj názor plastický chirurg Dr Vashi pre britský magazín Indepdent. 

Mohlo by vás zaujímať: Britská herečka dala jasnú stopku retuši: Rozhodla sa tak urobiť z tohto dôvodu

O nárast tohto trendu sa postarali aj profily, kde sú fotografie známych osobnosti výrazne upravené. A pritom ide krásne modelky, herečky, speváčky a iné umelkyne. Ako by ľudia jednoducho chceli stoj čo stoj, aby sme boli všetci dokonalí. Otázne však je, kam až to chceme nechať zájsť?

Retuš úplne pobláznila svet. Tieto fotky sú toho dôkazom!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa just a little tweak (@just.a.tweak),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa just a little tweak (@just.a.tweak),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa just a little tweak (@just.a.tweak),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa just a little tweak (@just.a.tweak),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa just a little tweak (@just.a.tweak),