Presunúť na hlavný obsah

Kúsok, ktorý prežil vojnu aj zlatú éru Hollywoodu: Ako nosiť trench coat podľa známych Sloveniek?

Slovenské celebrity

Patrí medzi základné kúsky šatníka a možno ho nazvať nesmrteľným. Dobre to vedia aj naše známe krásky, ktoré na neho nedajú dopustiť. Pozrite ako ho nosiť a vyzerať štýlovo.

Hoci počas vojny tvoril základný prvok výbavy britských vojakov, dnes ho nosia aj princezné a ženy z červeného koberca. Klasický trench coat alebo "mac" však v minulosti obľubovali okrem veliteľov, aj detektívovia, či ozajstné femme fatale. A zlatá éra filmu zo 40. a 60 rokov, tomu jednoznačne pomohla. Marlene Dietrich, Audrey Hepburn, či Gretě Garbo rozhodne dodával na sexappeale. A inak to nie je ani dnes. Ženy čo ho nosia sú skrátka neprehliadnuteľné.

Prečítajte si: Najrozkošnejšia a najbláznivejšia rodina slovenského šoubiznisu. Pozrite sa, ako si žijú Poruchovci

Soňa Skoncová

Do takýchto kúskov sa rozhodne oplatí investovať. Tie, ktoré sú šité ručne, vám vydržia celé generácie. Stále sa vyrábajú s dôrazom a jasným odkazom na pestrú históriu a módne dedičstvo. No dokážete nimi skutočne čarovať. 

Tak ako okúzľujúca moderátorka Soňa Skoncová. S trench coatom môžete vyzdvihnúť svoju osobnosť, podporiť extravaganciu, či naopak zostať nenápadnou. Záleží len na vašej aktuálen nálade. Skvele sa k nemu hodia výraznejšie pančušky, ktoré však v prípade potreby dokážete skryť a budete pôsobiť veľmi sofistikovane.

Veronika Vágnerová

Veronika Vágnerová je ozajstný módny chameleón. Dokáže sa zo sexi divy, premeniť na nenápadnú krásku, ktorej však stále nechýba ženskosť a pôvab. No a na toto je trench coat ako stvorený.

Prečítajte si: Aj keď doma, no štýlovo: Variácie domácich lookov podľa známych osobností, ktoré si zamilujete

Vytvoríte ním skvelý casual look, ale hravo viete docieliť aj glamour efekt. Všetko je o detailoch. Navyše, ak vám nechýba odvaha, siahnite pokojne aj po odtieňoch modrej, červenej, či vínovej. 

Dominika Navara Cibulková

Tento kúsok je známy tým, že prešiel skutočne dlhou cestou, vrámci materiálov. Prvá verzia pochádza ešte z roku 1823, kedy Charles Macintosh, vymyslel pogumovanú bavlnu, odpudzujúcu vodu. Keďže však tento typ nebol kvôli nepriedušnosti vlastne nepoužiteľný, išlo sa ďalej. John Emary prišiel s vhodnejšou alternatívou, no skutočne úspešný bol až Thomas Burberry. Dodnes sú práve tieto trench coaty ikonickými. 

V súčasnosti sú veľmi obľúbené aj iné materiály, ktoré sú mimoriadne štýlové. A dobre to vie aj sympatická Dominika Navara Cibulková, ktorá je známa svojou veľkou vášňou k móde. Dokonca sa objavujú na prehliadkových mólach aj variácie so zvieracími vzormi, či florálnymi motívmi. Stačí si len vybrať.

- Najčítanejšie -