Presunúť na hlavný obsah

Nemusím sa páčiť každému, no ja sama som so sebou spokojná: Kristína Kúdelová o posmeškoch a vnímaní ženskej krásy

Slovenské celebrity

Plus size modeling dáva priestor vyniknúť kráse skutočných žien. Povyšuje krivky na vyššiu úroveň a kult tela, vníma so všetkým, čo k nemu patrí. Slovenka žijúca v Miláne, Kristína Kúdelová je v ňom mimoriadne úspešná, no sama sa v živote stretla s posmeškami, či osočovaním. Ako vníma ženskú krásu a vrátila by sa ešte na Slovensko?

Ako si sa k plus size modelingu dostala? Vždy si túžila byť modelkou? 

Nikdy som po tom úprimne netúžila ani by som sa sama do nejakej agentúry neprihlásila. Keď som mala 15 rokov, poslal do Mix model management, moje fotky vtedajší priateľ a oni sa mi potom ozvali. Mix models bola vtedy prvá agentúra, ktorá začala hľadať aj plus size modelky.

V čom sa táto oblasť odlišuje od klasického modelingu? 

Samozrejme rozdiel je v mierach modelky. Konfekčná veľkosť modelky začína od 40/42 no tak ako pri klasickom modelingu, by sa mala modelka o seba starať: pleť, vlasy, nechty a rovnako aj cvičiť aby mala pevnejšiu postavu.

Ako vnímaš ženskú krásu?

Podľa mňa krása je velmi subjektívna záležitosť, každému sa páči niečo iné. Pre mňa je krása to, čo človek vyžaruje.

Ja osobne nemám problem zastaviť nejaké dievča na ulici a dať nejaký kompliment ak z nej vyžaruje niečo, čo ma zaujalo. Vadí mi, že ženy nedržia spolu a odsudzujú sa. Krása je to, že každý je jedinečný.

Stretávala si sa niekedy s kritikou? Čo by si odkázala babám, ktoré s ňou bojujú?

Samozrejme. Tí ktorí ma poznajú osobne, vedia, že nemám urážlivú povahu. To čo by som chcela odkázať týmto dievčatám je, že sa netreba nechať ovplyvniť negativitou druhých ľudí. Nikto vás nemôže súdiť, nikto nežije za vás váš život. Viem, že tieto vety znejú tuctovo ale je to pravda.

Treba si uvedomiť, že žijeme len raz a v živote sú určite dôležitejšie veci ako vzhlaď. Starajte sa o seba a o svoje telo, milujte sa a rešpektujte sa. Pokiaľ to nebudete robiť v prvom rade vy, nemôžte očakávať, že to budú robiť druhí ľudia za vás.

Prečítajte si: Má vzhľad modelky, no napriek tomu si vybrala prácu medzi mužmi. Rozhovor so Simonou Leskovskou 

 

Čo máš na svojej práci najradšej? 

To, že môžem cestovať a spoznávať veľmi veľa zaujímavých ľudí. Veľmi rada počúvam a spoznávam nových ľudí a ak je  v ten deň “na pľaci” dobrý team, často sa dozviete veľa pekných informácii.

Vďaka rôznym vizážistom som sa naučila, ako sa starať o svoju pleť, ako sa maľovať či si robiť vlasy. Z každého fotenia sa snažím odniesť si čo najviac. 

Ako vyzerá aktuálne tvoj deň? 

Aktuálne dokončujem vysokú školu, takže sa venujem hlavne tomu. Pokiaľ mám nejaký casting alebo fotenie, strávim zvyčajne pol dňa mimo domu.

Ovplyvnila pandémia kariérne tvoj život? Ako? 

Musím si zaklopať, že napriek pandémii som minulý rok mala celkom veľa práce a hlavne veľmi zaujímavé fotenia napr. dve fotenia pre Vanity Fair Italia.

Fotila som iba v Taliansku, nakoľko je teraz problematickejšie vycestovať a klienti si vyberajú modelky, ktoré sú “based” v krajine kde sa bude fotiť. 

 

Aký je aktuálne bežný život v Taliansku? 

Momentálne je situácia lepšia ako u vás na Slovensku. Od minulého roka tu funguje režim, že je Taliansko rozdelené na “farby” : žltá, oranžová, červená. Ku každému regiónu, je podľa momentálnej situácii nakazených pridelená farba a s ňou pravidlá, ktoré treba dodržiavať.

Neprehliadnite: Svetové móla vymenila za život na ranči: Ako dnes žije Denisa Klimová Dvončová? 

V žltých regiónoch je menej pravidiel oproti oranžovým či červeným. Nie je možné vycestovať mimo vlastného regiónu ani ked je váš región žltý resp. iba vo výnimočných prípadoch.

Stále študuješ v Miláne, plánuješ sa vrátiť na Slovensko?

Tento rok končím vysokú školu a momentálne sa nechystám vrátiť, no nevylučujem to v budúcnosti.

Slováci to možno nevidia, ale ja som si za tieto 4 roky uvedomila, že Slovensko sa vyvíja veľmi dobrým smerom.

 

- Najčítanejšie -