Presunúť na hlavný obsah

Vedomá práca s myšlienkami, dokáže urobiť náš život krajším: Pozrite sa, ako na to

Zábava

Myšlienky ovplyvňujú náš život v oveľa väčšej miere, ako ste zrejme predpokladali. Vďaka nim, dokážeme meniť svoje rozhodnutia k lepšiemu a zároveň sú cestou k harmonickému životu.

Myšlienky ovplyvňujú náš život omnoho viac ako len naše pocity

Každý z nás túži po harmonickom živote, plnom pekných okamihov, pohode a vyrovnanosti. No mnohokrát sa tento cieľ, stáva pre nás nedosiahnuteľným. A to len pre to, že si neuvedomujeme, akou veľkou mierou, sa práve na tomto procese spolupodieľame my sami. Viete ako sa to hovorí - to na čo myslíme, to si aj do života priťahujeme. A hoci sa to niekomu môže zdať smiešne, skutočne to tak funguje. 

"Naše myšlienky zrkadlia naše vnútro, to čo prežívame, s čím bojujeme. Všetko to pozitívne, ale aj negatívne sa najskôr odohráva v našej hlave. Odtiaľ sa to posúva ďalej, či už k samotnej realizácii alebo do zabudnutia."

Mohlo by vás zaujímať:  Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

"Naozaj tým na čo myslíme, dokážeme formovať svoj život. Všetko je to uhol pohľadu, na ktorý sa zameriavame.  Keď sa naučíte so svojimi myšlienkami pracovať, môžete ich využiť, na ovplyvňovanie svojho života a jeho zmeny k lepšiemu," prezrádza klinický psychológ Mgr. Ivan Alexej.

Jednoduchá technika, ktorú by ste si mali osvojiť, ak túžite po šťastnom živote

Či si myslíš, že to dokážeš alebo nie, v oboch prípadoch máš pravdu, poznáte tento výrok? Je 100% pravdivý a je dokonalým výkladom toho, ako nás podvedomie ovplyvňuje vo všetkých sférach. Každý z nás sa v určitých momentoch ocitá v náročných situáciách. Všetko je len o našom postoji voči nim.

Treba sa to po pozrieť z úplne jednoduchej strany - negatívne myslenie, našu situáciu nijako nezmení. Naopak pozitívne, človeku pomôže veci zmeniť, lebo vďaka nemu začneme hľadať riešenia.

Neprehliadnite: Raňajky zo superfoods, ktoré budú kraľovať roku 2021: Nebude vás nafukovať a schudnete

Samozrejme, zásadný rozdiel je aj v tom, ako sa pri tom v tej chvíli cítime. Ak myslíme pozitívne, prejavuje sa to na našich emóciách, pokiaľ sme naladení negatívne, je viac ako isté, že sa budeme cítiť zle. Skúste si osvojiť malý trik, ktorý vás to naučí aplikovať aj v bežnom, dennom živote. Šírte pozitívne myslenie a dobrú náladu do svojho okolia. Vtedy sa aj vy budete cítiť dobre a veci sa začnú diať podľa vašich predstáv. Áno, práve takýto banálny krok, aspoň na prvý pohľad, môže byť vašou cestou k vysnívanému životu.

Prečítajte si: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Myslíte si, že naše myšlienky, ovplyvňujú náš život?

spolu hlasovalo 248 ľudí

Áno
245
Nie
3

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe