Presunúť na hlavný obsah

Kabelkový wishlist na leto: Tieto 4 kúsky sú praktické a využijete ich každú sezónu

Móda

Viete, ktoré kabelky by vám nemali chýbať vo vašom letnom šatníku? Tieto dokážete skvele variovať a rozhodne nie sú len na jednu sezónu.

Kabelka v šatníku má nielen dekoratívny charakter, ale má svoj praktický zmysel. A ženská kabelka, má obsah dôležitý na prežitie. Prvé dámske kabelky boli skôr považované za spodnú bielizeň, pretože sa nosili pod sukňami a priliehali k pokožke.

Na prelome 19. a 20. storočia, dostala dámska kabelka pevnú formu, ktorá sa uzatvárala a mohli sme tak mať viac súkromia s jej obsahom. Postupne, s vývojom aj v iných oblastiach, kabelka získavala rôzne formy, veľkosti, a tiež povrchovú úpravu.

"Základný šatník, obsahuje určité kúsky oblečenia, ktoré tvoria oporné piliére pri tvorbe kombinácií, sú nadčasové a spoľahlivé kedykoľvek v roku. A áno, tieto sú ideálne aj v letnom období, no vydržia vám niekoľko sezón. Odporúčam štyri kúsky, ktoré by vám nemali chýbať," prezrádza Andrea Ziegler, štylistka a módna poradkyňa.

Kabelka je skrátka dôležitým doplnkom - dokáže posúvať štýl, celkový styling, podľa príležitosti, nálady, či ročného obdobia

 

1. Kúsok na bežný deň

"Kabelka na každý deň by mala byť stredne veľká v neutrálnej krémovej, či čiernej farbe. Mal by sa do nej zmestiť pitný režim, diár, kozmetická taštička, tyčinka pre prípad hladu a pár iných dôležitých maličkostí. Výhodu má, že je ľahko kombinovateľná, celosezónna a vhodná pre ženy vyššieho vzrastu, ale tiež tie nižšie."

2. Elegantná a sexi zároveň

To čo je skrátka nielen v lete must - have je spoločenská kabelka. Elegantná, no pútajúca pozornosť zároveň. 

"Zvolila by som ju v metalickej farbe, striebornej či zlatej. Tá bude nadčasová a bude skvele vyzerať po boku akejkoľvek farby. A dá sa pokojne využiť nielen na formálnejšiu spoločenskú akciu, ale napríklad aj na párty k jeansom. Zažiari a teda hlavne vy," vysvetľuje odborníčka.

3. Praktická a štýlová

"Kabelka – ruksak. Je štýlová, hodí s lodičkám ale tiež k teniskám. Dodá outfitu šmrnc, nápad a inakosť. Odporučila by som ju čiernej farby. Ľahko sa zladí aj s výraznejším oblečením."

4. Nestarnúca crossbody

"Čo by som si dovolila vyzdvihnúť je cross body kabelka. Má výhodu, že sa dá zapnúť okolo pásu, ale tiež krížom cez telo. Máme voľné ruky a neťahá nás rameno. Volila by som ju pokojne v obľúbenej výraznej farbe, ak máme skôr neutrálny šatník. Ak v ňom prevládajú rôzne farby, tak pokojne napríklad v bielej farbe, ale samozrejme čierna klasika nič nepokazí."

Každá z týchto štyroch kabeliek, dodá šatníku priestor na rôzne využitie a určite nezabudnuteľnú nadčasovosť a štýlovosť!

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe