Presunúť na hlavný obsah

Sexsymbol zo 60. rokov sa stále udržiava vo forme. Raquel Welch je do dnešného dňa dámou na úrovni

Zahraničné celebrity

Aj keď jej cesta ku sláve nebola ani zďaleka jednoduchá, stala sa ikonou, ktorá je známa do dnešného dňa. Pôvabná herečka Rachel Welch môže byť skutočne inšpiráciou.

Na rozdiel od iných ikonických herečiek, sláva Raquel Welchovej nezačala zo dňa na deň. Napriek tomu, že sa už na strednej škole radila medzi najkrajšie ženy vo svojom okolí - a dôkazom toho bolo hneď niekoľko titulov krásy, ktoré získala, vysnená kariéra herečky bola stále v nedohľade. Nepomohlo jej ani pôsobenie v televízii v San Diegu, kde sa spolu s vtedajším manželom a dvoma deťmi presťahovala kvôli svojmu debutu. Nakoniec skončila ako čašníčka a po niekoľkých mesiacoch sa vrátila späť do Dallasu, odkiaľ pochádzala. 

O päť rokov sa rozhodla svoje šťastie opäť skúsiť. Tentokrát však plánovala život v New Yorku, no nakoniec sa predsa len rozhodla pre východné pobrežie, konkrétne Los Angeles. Po niekoľkých neúspešných kastingoch stretla hollywoodskeho agenta Paricka Curtisa, ktorý mal s Raquel okamžite víziu - a to spraviť z nej novú pinup girl. Využiť chcel k tomu samozrejme jej telo, ktoré bolo napriek dvom pôrodom v obdivuhodnej forme. 

Prečítajte si: Ženy, ktoré sa stali ikonami a búrali predsudky: V čom chodila na pláž Marilyn Monroe, Audrey Hepburn a ďalšie?

Minúta pozornosti, roky slávy

Aj keď sa Raquel podarilo za pomoci agenta získať niekoľko malých hereckých úloh, prelom prišiel až s filmom Swingin' Summer. Začínajúca herečka síce bola neskúsená, no získavala si pozornosť. Tá najväčšia však prišla s filmom One Million Years B.C., kde sa predviedla len v plavkách. Napriek tomu, že v celom filme mala len tri repliky, stala sa senzáciou. Zo dňa na deň sa objavila na plagátoch, ktoré sa stali najlepšie predávanými a vízia agenta sa podarila. Raquel sa stala sexsymbolom, ktorý si získal záujem celého sveta. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve jej telo a výzor boli dôvodom, prečo sa Raquel dostalo príležitosti objaviť sa aj v iných snímkach. 

„Musím povedať, že má skvelé telo. Bola produktom dobrej kampane. Dúfam, že tým skutočne žila, pretože len telo vás dokáže dostať takto ďaleko,'' vyjadril sa na jej adresu herecký kolega Edward G. Robinson, ktorý sa s ňou objavil vo filme The Biggest Bundle of Them All.

Neprehliadnite: Ženy s krivkami získavajú na popularite: Plus size modelky, ktoré menia pravidlá v módnom biznise

Predsudky a nahota

Napriek svojej sláve sa Raquel stretávala s mnohými predsudkami. Aj keď sa na pľacoch snažila za dvoch, jej hereckí kolegovia na ňu často pozerali cez prsty. „Napriek tomu, že bola neskúsená, mimoriadne sa snažila a to každý deň. Ľudia sa ma zvykli pýtať - kto je tá nová blbka? A ja som im len povedal, počkajte si, uvidíte, čo dokáže,'' priznal režisér Peter Medak, ktorý s Raquel spolupracoval. A mal pravdu. Napriek tomu, že bol imidž herečky založený na jej vzhľade, už niekoľko rokov potom dokázala, že je hodná aj ťažsích, hereckých úloh. 

Rešpekt ku nej prechovával aj samotný Hugh Heffner. Ten si ju síce získal na titulnú stranu magazínu Playboy, no na rozdiel od iných hviezd mohla Raquel ostať zahalená. „Raquel Welch je jedným z posledných sexsymbolov, ktoré sa dajú považovať za sexi bez toho, aby sa úplne vyzliekli,'' vyjadril sa Heffner. 

Samotný vydavateľ magazínu Playboy vedel, že Raquel je v skutočnosti iná, ako na plátne. Na rozdiel od svojich filmových postáv nebola zvodnou ženou, ktorá túžila po pozornosti, práve naopak - dámou, ktorá sa chcela venovať tomu, čo milovala - herectvu. A tou je do dnešného dňa. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe