Presunúť na hlavný obsah

Denim je nesmrteľný: Do týchto kúskov sa opatí investovať

Móda

Denimové kúsky sú niečo, čo môžete mať v šatníku naozaj roky. Ak investujete do tých kvalitných, je veľká pravdepodobnosť, že neskôr budú mať prívlastok generačné. Denim je skrátka v móde nesmrteľný.

Jeansy ako symbol rebélie a vyjadrenie postoja

Koncom 19. storočia boli jeansy, ktoré sa neskôr stali ikonickým denimovým kúskom, celkom bežným odevom určeným na ťažkú a náročnú prácu. V minulosti predstavovali charakteristické pracovné oblečenie baníkov, farmárov a kovbojov, no v 21. storočí sa radia medzi jedny z najpopulárnejších nohavíc.

Práve 20. mája 1873 sa zrodil prvý pár modrých džínsov, ktoré dnes všetci dôverne poznáme. V 50. rokoch sa začali považovať za symbol rebelskej módy. 

Jeansy

Ikony vtedajšej popkultúry, ako James Dean a Marlon Brando, popularizovali jeansy vo filmoch a pridávali im na atraktivite. A v podstate je to tak dodnes. Dobre padnúce jeansy sú nevyhnutnou súčasťou každého základného šatníka. Zvoľte kúsok, ktorý dokonale kopíruje vašu siluetu a cítite sa s v ňom komfortne a atraktívne zároveň.

Denimová košeľa

Okrem klasických jeansov, by ste určite mali investovať aj do dobre padnúcej denimovej košele. Ideálna je dĺžka pod zadok, kedy ju viete skvele variovať a využiť spolu s opaskom aj ako šaty. Len teda potom si dajte pozor na to, aby ste sa do tej dĺžky naozaj trafili.

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Nezabúdajte, že na ramenách by vám mal tento kúsok sedieť, takže sa nesnažte o zbytočne prehnanú oversize verziu (len úplne minimálnu), ale skutočne o  predĺžený strih.

Sukňa, či šaty

Must - have kúskom na leto sú jednoznačne denimové šaty, či sukňa. V tomto prípade je jediné, čo zohráva úlohu, vaša postava. Podľa toho voľte aj dĺžku. 

Čítajte tiež: Brigitte Bardot ako ikona minulosti aj súčasnosti. Toto sú jej tipy na večnú krásu

Čím krajšia figúra, tým viac si môžete dovoliť ubrať. Držte sa však toho, že nič netreba prehánať. A v tomto prípade to platí dvojnásobne.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe