Presunúť na hlavný obsah

Pigmentové škvrny boli roky mojou nočnou morou: Jennifer Lopez odhalila jej triky, ako si s nimi poradila

Zahraničné celebrity

Čokoládová kráska skutočne roky bojovala s pigmenotvými škvrnami. Jej beauty rutinu, ako nad nimi vyhrať si zamilujete. ZN. stíhate aj tesne pred letom.

Niekedy je dobré staviť na silu prírody, najmä ak konvenčné veci nefungujú

Táto žena aj po 50 tke naozaj žiari. Vyzerá neuveriteľne a pri pohľade na ňu má človek pocit, že nejaký elixír mladosti snáď existuje. Jennifer Lopez je jasným dôkazom toho, že ak sa žena venuje sama a sebe, má sa rada, odzrkadlí sa to aj na jej vzhľade. 

"Zdravé sebavedomie a autenticita, žene pridáva na atraktivite. Mne osobne to povedal vždy, každý jeden muž. Takže sa nechcite na niekoho podobať. Snažte sa byť najlepšou verziou seba samej," prezradila pre magazín People. 

Aj ju však v minulosti trápili nedokonalosti, s ktorými si nevedela v určitých momentoch poradiť. Najmä pigmentové škvrny boli jej dlhoročným strašiakom.

Jennifer skúsila všetko - od bieliacich krémov, chemických peelingov, či IPL ošetrení. To čo jej však naozaj pomohlo je bežne dostupné pre všetky ženy. Stavila na silu prírody.

Prečítajte si: Z prvej lásky láska na celý život. Milu Kunis a Ashtona Kutchera osud rozdelil, no následne opäť spojiť

Zvolila kombináciu citrónovej šťavy, jablčného octu a kurkumy. Výhodou je samozrejme ich dostupnosť. Túto kombináciu si nanášala na tvár, nechala ju pôsobiť pätnásť minút, no v daný deň, potom tvár nevystavovala slnku. Samotná kurkuma totiž farbí, takže by ste si mohli urobiť dočasné drobné škvrnky na tvári, čo rozhodne nechcete. 

Príčiny vzniku pigmentových škŕn

  • vystavovanie sa slnečnému žiareniu
  • genetické predispozície
  • užívanie liekov
  • stres
  • zranenia

Jennifer nedá dopustiť aj v lete na sérum kyseliny hyalurónovej, oleje s 24 karátovým zlatom a mydlo z čierneho uhlia. Práve takáto starostlivosť je podľa nej mimoriadne účinná. Na jednej strane sťahuje a eliminuje póry, zároveň vypína pleť a dodáva jej jas.

Používa produkty, ktoré obsahujú čo najmenej parabénov a snaží sa preferovať vegánsku kozmetiku.  To sa jej pri pigmentových škvrnách tiež osvedčilo. Na pokožke jej totiž veľmi záleží. Tak čo skúsite je overené triky aj vy?

Neprehliadnite: Nezaprie v sebe talent, ani pracovitosť. Madonnina dcéra Lourdes si razí cestu vo svete šoubiznisu

Hoci slnko miluje, vyhýba sa mu najmä v tvárovej oblasti. Veľmi strikne používa SPF. Aj keď slnečné žiarenie môže byť v istom ohľade pre pokožku dobré, predsa len je dokázané, že vedie k predčasnému starnutiu, jemným vráskam a pigmentovým škvrnám. 

Alfou a omegou je teda ochrana pred UV žiarením – vyhýbať sa pobytu na slnku medzi 10.00 a 15.00 hod., používať krémy s ochranným faktorom 50+ SPF, v tom najideálnejšom prípade aj klobúk a slnečné okuliare.