Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Natáčanie filmu Sex v meste je už v plnom prúde. Ako bude ikonický príbeh pokračovať?

Zábava

O tom, že si príbeh o štyroch priateľkách podmanil celý svet, nikto nepochybuje. Napriek tomu sa, zdá sa, ikonický príbeh vráti s odvážnymi zmenami.

Keď sa v roku 1998 podľa knižnej predlohy Candace Bushell objavil na televíznych obrazovkách seriál o štyroch priateľkách, ktoré si žili naoko rozprávkovým životom v New Yorku, nikto nemohol ani len tušiť, aký ošiaľ spôsobí. Príbeh Carrie, Mirandy, Charlotte a v neposlednom rade temperamentnej Samanthy, opisoval typické problémy žien, ktoré si žili mierne nadpriemerným životom. Práve posh iskra dodala tomuto seriálu neobyčajnosť, ktorá sa prelínala s príbehmi, ktoré sú známe ktorejkoľvek kategórii. Muži, móda, problémy s tehotenstvom, problémy v práci, nesplnené túžby.. to všetko pritiahlo k obrazovkám milióny žien. 

Aj to bolo hlavným dôvodom, prečo sa tvorca seriálu Darren Star rozhodol dať príležitosť celovečernému filmu. Na prvý pohľad riskantný krok priniesol ešte väčší úspech - a milióny žien nesklamalo ani vyše hodinové pokračovanie. Práve naopak, film onedlho prišiel s ďalšou časťou, po ktorej však nastala odmlka. 

VIDEO: Natáčanie filmu Sex v meste je už v plnom prúde

Ako sa ukázalo, dôvodom bola neochota predstaviteľky Samanthy, herečky Kim Cattrall. Tá odmietala zahrať si v pokračovaní aj napriek naliehanie štábu či fanúšikov po celom svete. Istý čas sa zdalo, že sa pokračovania skutočne nedočkáme, keď sa štáb rozhodol pre výraznú zmenu - a to vyškrtnúť Samanthu z tretieho celovečerného filmu. 

Prečítajte si: Seriál Emily in Paris sa o chvíľu dočká pokračovania. Tvorcovia prezradili, čoho sa budú v ďalšej sérii držať

Zmena obsahu 

Momentálne už v uliciach prebieha natáčanie spomínaného pokračovania. „Sme späť,'' napísala k záberu troch ikonických priateliek spoločnosť, ktorá film produkuje a zastrešuje. Na fotografii, ktorú zverejnili na sociálnej sieti je síce badať, že sa čas podpísal na hlavných postavách, no zároveň niet pochýb o tom, že isté veci sa nemenia. V tomto prípade ide o cit pre módu, ktorý napriek životnému osudu postáv ostáva nezmenený. Všetky tri priateľky sú verné kvalitným, najnovším kúskom, ktoré ich od tých bežných New Yorčaniek odlišujú. 

,,Je to príbeh, ktorý sa má podobať skutočnému životu. Film má zobrazovať reálny scénar a ľudia nás v skutočnosti opúšťajú a niektoré priateľstva časom jednoducho pominú. Je pochopiteľné, že sa v 50-tich rokoch nebavíme s tými istými ľuďmi ako v 30-tke,'' vyjadrila sa hlavná producenta Casey Bloys.

Možno práve táto dlhšia odmlka, ktorá ponúkla scénaristom možnosť vyhrať sa s osudmi postáv bude niečo, čo filmu dodá ešte väčšie čaro. Každopádne už teraz je zaujímavé vidieť, ako sa z kedysi mladých, v podstate neustále užívajúcich sa postáv, stali dospelé a vážené dámy.