Presunúť na hlavný obsah

Slovenky, ktoré si zamilovali beh. Ako jediný dokáže vyformovať až takéto perfektné telo

Slovenské celebrity

Hovorí sa, že prekonávanie komfortnej zóny je cesta k vytúženému cielu. A nepochybne aj k figúre. Tieto známe Slovenky nedajú pri formovaní postavy na beh dopustiť, hoci ony samy, mu museli prísť na chuť.

No a treba uznať, že aj vďaka tomu, vyzerajú neskutočne! Letná inšpirácia pre všetky, ktoré sa k nemu nevieme donútiť.

Beh je jednou z najprirodzenejších foriem cvičenia a tiež jednou z najvýhodnejších. Zapájate pri ňom všetky svaly tela, formujete svoju postavu, darí sa vám pracovať na znižovaní hmotnosti a v neposlednom rade, spomaľujete proces starnutia, znižujete tvorbu stresového hormónu kortizolu a zvyšujete takto produkciu endorfínov. A to sa veru počíta. Lebo dobrá nálada ako bonus je v dnešnom svete tiež veľmi dôležitá.

Čítajte: Najsexi hokejisti na MS: Ako vyzerajú slovenskí reprezentanti v súkromí bez dresu a aké ženy majú po boku?

Tieto známe Slovenky, nedajú na beh dopustiť, hoci ho v určitom zmysle slova veľmi nemuseli. Počas pandémie sa však mnohé ženy, rozhodli vybrať si vrámci športu, túto cestu. Ak chcete mať krásne krivky, toto vás môže inšpirovať. Tieto ženy sú toho dôkazom. 

Magdaléna Šebestová

Bývalá riaditeľka Miss Slovensko a dnes úspešná manažérka luxusných šperkov, Magdaléna Šebestová má skutočne telo bohyne. Nádherná línia tela je niečo, čo tejto žene môžeme len v dobrom závidieť. Ono genetika je jedna vec, ale Magda na sebe naozaj poctivo maká.

"K behu som si našla cestu počas pandémie keď boli fitká zatvorené a potrebovala som ten pohyb, na ktorý som bola zvyknutá, niečim nahradiť. Behávala som 2-3krát do týždňa a najviac som odbehla 14km. Nikdy som nechcela odbehnúť maratón a ani si nemyslím, že dievčatá, čo veľa behajú vyzerajú zdravo. Nepáči sa mi príliš vychudnuté, kostnaté telo." 

"Hovorí sa, že ideálne je odbehnúť mesačne 100km, aby to aj bolo zdravé a nezaťažovalo kĺby a podobne. Takže moje výzvy a ciele vždy boli jasné. Mesačne odbehnúť aspoň tých 100km. Na začiatku to bolo ťažké, veľmi som sa prekonávala a hľadala, ale keď prekonáš prvých 6 pravidelných behov a už sa pri behu tak netrápiš, nájdeš v ňom čaro."

Anna Amenová

Podnikateľka Anna Amenová, mama dvoch dcérok, vyzerá stále rovnako, ako si ju pamätáme ešte z čias, kedy sa objavila na súťaži krásy. Táto žena je rovnako nádherná a má telo, ktoré jej možno závidieť. A keďže ako ona sama tvrdí, je veľký hedonista a jedlo miluje, pohybom to musí vyvážiť. Práve počas pandémie si našla cestu k behu, ktorý predtým naozaj nemusela. Dnes je to pre ňu dokonalá forma relaxu a dobitia energie.

"Figúru si udržiavam cvičením, keďže sa dlhšiu dobu nedalo cvičiť vo fitku, tak som začala cvičiť doma a behávať vonku. Bola to pre mňa výzva, lebo beh som naozaj neznášala, nikdy mi nešiel ani ma nebavil."

"Ale nakoľko som sa musela prispôsobiť situácii, tak som to skúsila a začalo má to baviť. Tým že milujem prírodu, milujem chodiť do lesa, tak som to spojila."

Martina Valková

Sympatická topmodelka a dvojnásobná mama Martina Valková sa tiež udržiava vo forme aj vďaka behu. Je jasným dôkazom toho, že popri deťoch, si človek dokáže nájsť čas pre seba a svoje zdravie.

Čítajte: Jasmina Alagič oslávila narodeniny veľkolepo. Dychberúci darček od manžela vyrazil dych

Martina sa zverila v tomto do rúk fitness trénera a začala behom po schodoch, kedy skutočne zapájate úplne všetky svaly svojho tela. Zároveň spálite aj veľmi veľké množstvo kalórií. Áno, táto forma je o niečo náročnejšia, chce viac odhodlania, no výsledky stoja rozhodne za to.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe