Presunúť na hlavný obsah

Môj bývalý sa dal dokopy s mojou najlepšou kamarátkou. Svojou reakciou som bola zaskočená aj ja sama

Sex a vzťahy

Láska si nevyberá a to, do koho sa zamilujeme, do veľkej miery nedokážeme ovplyvniť. Dokážeme však ovplyvniť to, ako na danú vec zareagujeme.

S Danielom som sa spoznala po skončení strednej školy. Už od prvého okamihu sa mi veľmi páčil a zdalo sa, že je to obojstranné. Už po niekoľkých stretnutiach sme sa tak rozhodli nečakať a dať to dokopy a istý čas som si myslela, že je to najlepšie rozhodnutie môjho života. Rozumeli sme si, mali sme podobné priority a každý, kto nás videl, nás automaticky označoval za ukážkový pár. Nehádali sme sa, všetko vyzeralo priam ideálne...

Všetko sa to zlomilo po šiestich rokoch vzťahu. Aj keď otázok o tom, kedy sa konečne zoberieme a založíme rodinu začalo pribúdať, začala som mať pocit, že Daniel pre mňa nie je ten pravý. Mala som približne 25 rokov a nevedela som si predstaviť, že práve on je ten človek, s ktorým mám tráviť zvyšok života. Mala som pocit, že som toho veľa nestihla, že som veľa zmeškala. Podobne to cítil aj on, a tak sa zrazu hádky, ktoré boli dovtedy nevídané, stavali každodennou súčasťou. 

Rozhodli sme sa to tak zabaliť a ukončiť. Hoc to bolo zo začiatku ťažké, vedeli sme, že je to správne rozhodnutie. Napriek tomu sme však kontakt so sebou obmedzili, aby sme neotvárali zbytočne staré rany. Osud naše cesty aj tak však spojil...

Prečítajte si: Začala som si s cudzincom. Nevinný románik sa zmenil na nepríjemné prekvapenie

Zvláštne prekvapenie 

O pár mesiacov mi Daniel napísal. Bola som zaskočená, no necítila som žiadnu potrebu s ním extra komunikovať, nakoľko som bola v čerstvom vzťahu. On sa so mnou však chcel porozprávať, a tak som súhlasila so stretnutím. Zo začiatku som sa obávala, že ku mne ešte niečo cíti a zlomím ho tým, že už mám po boku niekoho iného. Svojím priznaním, ktoré zo seba vysypal hneď na začiatku, ma však zaskočil. 

„Začal som sa stretávať s Erikou, tvojou najlepšou kamarátkou. Zo začiatku to bolo len priateľské, no teraz cítim, že sa mi páči a chcel by som ju spoznať, no nechcem to robiť tebe proti vôli a chápem, že ti to môže byť nepríjemné...'' dostal zo seba a ja som ostala ako obarená. Otočila som sa a odišla, takmer bez slova. Nemohla som tomu uveriť - ako len mohol? A ako mohla ona? 

Po pár dňoch som si však uvedomila, že ani jeden z nich to neplánoval - a to, že k sebe začali cítiť niečo viac nie je ich vina. Bolo to divné, no rozhodla som sa ich zoznamovanie podporiť. Zdá sa, že som urobila dobre - pretože dnes sú oni už vyše roka tým ukážkovým párom a ja som sa pristihla pri tom, že je Daniel oveľa šťastnejší po jej boku než bol kedysi so mnou... a som šťastná s nimi. 

Neprehliadnite: So snúbencom sme sa rozhodli k sebe nasťahovať. Náš vzťah položila jedna vec

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe