Presunúť na hlavný obsah

Hviezda prvej kategórie, francúzska ikona Brigitte Bardot ako ju nepoznáte: Čo ste o žene, ktorá menila filmový svet netušili?

Zahraničné celebrity

Sexsymbol 20. storočia, ikona štýlu a herecká hviezda prvej kategórie. Áno, to je Brigitte Bardot. Čo ste však o tejto obľúbenej, rodenej Parížanke netušili?

Nikdy som sa nebála o to, že nebudem mať čo robiť, lebo som mala odhodlanie a guráž

Príbeh tejto divy sa začal písať v roku 1934 v Paríži. Malá Brigitte Anne-Marie Bardot od malička túžila byť primabalerínou a v podstate celé detstvo o ničom inom nerozprávala. Napokon sa naozaj dostala na mimoriadne prestížne konzervatórium Conservatoire de Paris, kde pod vedením ruského choreografa, Borisa Knyazeva (v tom čase bol úplnou špičkou) dosahovala skvelé úspechy.

Baletu bola verná až do puberty a skutočne na sebe v tomto smere veľmi tvrdo pracovala. Od detstva bola pre ňu charakteristická húževnatosť, odhodlanosť a nemala problém prekonávať samú seba. 

Keď si ju však v 15-tich všimla riaditeľka prestížnych módnych plátkov Elle a Le Jardin des Modes, jej život sa začal uberať úplne iným smerom. V momente, ako sa objavila na titulke, získala si pozornosť okolia, spôsobila v módnom svete veľký rozruch a jej kariéra bola odrazu zadefinovaná.

Prečítajte si: Začínala ako detská hviezdička, dnes valcuje Hollywood. Herečku Zendayu považujú za jednu z najkrajších žien na svete

Hoci v modelingu zožala úspech, okamžite sa jej začali hrnúť aj filmové ponuky. Jej prvotinou bola komédia Crazy for Love, pokračovala filmom Manina, the Girl in the Bikini, The Long Teeth nebo His Father‘s Portrait. Avšak zlomovou snímkou v jej kariére, bola Act of Love. Od toho okamihu nemala o ponuky núdzu a naozaj si mohla vyberať. 

"Od mala som bola naučená na sebe pracovať, vedela som, že nič v živote nie je zadarmo a toho sa držím doteraz. Ak budete sedieť na zadku, nič nedosiahnete, ak sa postavíte a začnete niečo robiť, veci sa začnú hýbať. Tak prosté a pritom mám pocit, že to dodnes veľa ľudí nechápe. Nikdy som sa nebála o to, že nebudem mať čo robiť, lebo som mala guráž. Áno, dokázala som sa vyzliecť do naha a nerobilo mi to problém, takisto som o sebe a svojom živote otvorene hovorila. Ak ste známy, no máte pred okolím veľa tajností, ľudia vám neveria. Vždy som bola len sama sebou, nič viac. No a držala som sa svojich zásad," prezradila pre francúzsky magazín Elle. 

Táto žena tiež preslávila bikiny a odrazu ich chceli nosiť ženy po celom svete. Pre Brigitte a jej obliekanie bol typický strih podprseniek balconette, ktorým sa podľa nej začalo hovoriť "bardotky".

Prečítajte si: Na 55. narodeniny Salma Hayek pózovala v plavkách: Je to jej narodeninová tradícia a stále vyzerá neuveriteľne

V roku 1973 si povedala, že chce s herectvom skončiť a naozaj sa toho držala. Mala pocit, že jej sláva viac vzala ako dala. V roku 1992 sa vydala za Bernarda d'Ormala, s ktorým žije dodnes. Jej posledným filmom bol The Edifying and Joyous Story of Colinot. Z verejného života nezmizla, len  chcela robiť niečo viac osožné. 

Založila nadáciu Brigitte Bardot Foundation na ochranu zvierat. Stala sa vegetariánkou, veľmi aktívne sa angažuje v týchto otázkach a sama sa v mnohých smeroch podieľa na zmenách. Dokonca v roku 2010 napísala dánskej kráľovnej Markéte II. list a požiadala ju, aby Dánsko prestalo zabíjať delfíny na Faerskách ostrovoch.

V tomto smere je dodnes skutočne aktívna a bojuje za bezbranných tam, kde treba. Je ženou, ktorá inšpiruje v mnohých ohľadoch. A hoci ju mnohí ľudia považovali za veľmi excentrickú a extravagantnú, ona bola a je len sama sebou.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe