Presunúť na hlavný obsah

Začínala ako detská hviezdička, dnes valcuje Hollywood. Herečku Zendayu považujú za jednu z najkrajších žien na svete

Zahraničné celebrity

Je mladá, krásna, úspešná a celý svet jej leží pri nohách. Aj keď má len 25 rokov, už teraz má za sebou kariéru, aká sa nepodarí len málokomu. Mladú herečku registrujú dokonca aj tí, ktorí sa vo svete celebrít príliš nevyznajú.

Zendaya sa od svojich rovesníkov v škole príliš nelíšila. Pôvabné dievčatko však od detstva malo chtíč, aký má len máloktoré dieťa. Cez leto, keď vypomáhala svojej mame v práci v divadle, si zamilovala svet herectva natoľko, že sa mu snažila priblížiť rôznymi spôsobmi. Spočiatku sa jednalo o školské predstavenia, no neskôr do svojho rozvrhu pridala aj tanečné hodiny, kde sa zdokonalila v hip hope, ale aj tanci hula.

Zlom nastal v roku 2009, teda v čase, keď mala len 13 rokov. Po menších, najmä tanečných rolách v rôznych Disney seriáloch, ale aj videoklipe speváčky Katy Perry, sa rozhodla vyskúšať šťastie na kastingu pre seriál Shake it off. Aj keď nemala veľké skúsenosti s herectvom a so samotným natáčaním, motyka vystrelila - a Zendaya získala hlavnú úlohu, v ktorej previedla skutočne svoju všestrannosť. Populárna tínedžerská šou sa totiž točila práve okolo tanca, a tak mala herečka možnosť predviesť nielen svoj herecký, ale aj tanečný a dokonca miestami aj spevácky talent. 

Prečítajte si: Jennifer Lopez otvorene priznala: V 18 som žila na ulici, no práve táto skúsenosť ma zrejme dostala tam, kde som

Hviezda festivalov, ale aj reklám 

Na rozdiel od iných hereckých kolegýň sa Zendaya aj tentokrát stretla s o čosi väčším šťastím - a nálepka detskej celebrity jej neostala, práve naopak. Zbavila sa jej pomerne rýchlo a dnes patrí k herečkám, ktoré sú obsadzované v serióznych a vážených hereckých úlohách. Diváci ju mohli vidieť vo filme Spiderman, White Lie, ale aj v HBO dráme Euphoria, za ktorú získala cenu Emmy. Stala sa tak najmladšou herečkou vôbec, ktorá toto ocenenie v hlavnej úlohe získala.

Nezaostáva ani za reklamami - a to napriek tomu, že už je na prvý pohľad jasné, že nie je len peknou tváričkou. Po tom, čo ju jeden z magazínov na titulnej fotografii vyretušoval, totiž vyšla s pravdou von a ako mladá hviezda upozornila na dôležité témy bodyshamingu a instantnej dokonalosti. 

„Každý, kto ma pozná vie, že zastávam úprimnosť a skutočnú sebalásku. Po tom, čo som našla svoje vyretušované fotografie po fotení, kde mi boloi výrazne zúžené boky, sem prikladám originálnu fotografiu, ako v skutočnosti vyzerám. Toto sú totiž veci, ktoré robia ženy menej sebavedomé, tieto nepravdivé vyobrazenia krásy,'' napísala na sociálnu sieť, kde ju k dnešnému dňu sleduje viac než 100 miliónov ľudí.

Aj táto otvorenosť Zendayi priniesla vplyvné kontrakty so značkami ako Tommy Hilfiger či Lancome, kde momentálne pôsobí ako ambasádorka. Na titulnú stranu si ju vybral aj britský Vogue a zdá sa, že o mladej herečke ešte len budeme počuť. 

Neprehliadnite: Keď je sláva viac na škodu, než na úžitok. Selena Gomez chce skončiť s kariérou, priznala psychické problémy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe