Presunúť na hlavný obsah

Lámavé nechty bývajú problémom najmä na jeseň. K ich kráse vám pomôže vitamín aj špeciálny prostriedok

Lifestyle

Kvalitná a v neposlednom rade pekná manikúra síce vyzerá na prvý pohľad ako nepodstatný detail, no faktom je, že tak, ako jej venuje pozornosť ženské pokolenie, všímajú si ju aj samotní muži. Základom upravených nechtov je však v prvom rade ich zdravie.

Vitamín B12 ako povinná jazda 

Nedostatok jedného z najdôležitejších vitamínov sa na našom tele prejavuje nielen oslabenou imunitou, ale aj vypadávaním vlasov či štiepením nechtov. Ak patríte k ženám, ktoré nikdy nemali problém s lámavými nechtami, možno je dôvodom práve nedostatok spomínaného vitamínu, ktorý sa prejavuje najmä na jeseň. 

S nedostatkom vitamínu mávajú problém najmä vegetariáni a vegáni, nakoľko sa veľká časť B12 ukrýva práve v mäsových výrobkoch. V prípade, že preferujete rastlinnú stravu, siahnite po výživových doplnkoch. Ak však nemáte problém s konzumovaním akéhokoľvek jedla, zaraďte do vášho jedálnička viac mäsa, rýb, ale aj mliečnych výrobkov. 

Prečítajte si: Obrátená francúzska manikúra ako hit jesene: Elegantná a chic zároveň

Zinok 

Ďalším dôležitým minerálom, ktorý v konečnom dôsledku vplýva aj na to, akou kvalitou sa vyznačujú naše nechty, je zinok. Jeho nedostatok totiž spôsobí spôsobí, že vaše nechty budú suché a krehké. Odporúčajú sa tak jesť potraviny s vysokým obsahom zinku ako ako huby, slnečnicové semiačka, vaječné žĺtky, mäso a ryby. Avšak, dávajte si pozor, nadmerné množstvo zinku môže narušiť vaše trávenie a spôsobiť hnačky.

Špeciálny lak 

Povinnou jazdou pre ženy, ktoré majú problémy s nechtami, je spevňujúci lak. Na trhu existuje mnoho značiek, ktoré ponúkajú spevňujúce výrobky. Ich úlohou nie je len necht spevniť a dodať im potrebné látky zvonka, ale zároveň vytvoriť bariéru, ktorá bráni štiepeniu. Nečakajte však zázrak od prvého použitia - väčšina kúr vyžaduje pravidelnosť.

Neprehliadnite: SOS proti padaniu vlasov. Dá sa rednutiu našej koruny krásy zabrániť?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe