Presunúť na hlavný obsah

Štíhly pás, vďaka dvom cvikom, ktoré zvládnete aj doma v obývačke: Vytvarujte si krivky na počkanie v priebehu mesiaca

Chudnutie a diéty

Dosiahnuť štíhly pás je snom mnohých žien, keďže ide o mimoriadne problematickú partiu nášho tela. Avšak dá sa to, len treba cviky cieliť, tak aby fungovali.

Mať štíhle brucho je skutočne niečo, po čom túži azda každá žena. Žiaľ práve tam, sa nám ukladá tuk najrýchlejšie a zároveň sa aj z tejto partie najťažšie zhadzuje. Samotní tréneri tvrdia, že pokiaľ začneme chudnúť, pás je najproblematickejšia oblasť, pretože prebytočný tuk z nej odchádza ako z poslednej. Práve preto je veľmi dobré zacieliť cviky presne.

Čítajte tiež: Únava, priberanie na hmotnosti, či vypadávanie vlasov: Tento vitamín to dokáže napraviť, implementujte ho do jedálnička

Ideálne je začať vždy kardiom, ktoré vás rozohreje, telo pripraví na výkon a týmpádom následne aj kalórie idú dole pomerne rýchlo. Ak ku kardiu pridáte tieto dva cviky každý deň v mesiaci, uvidíte na sebe mimoriadne pozitívnu zmenu. Len treba vydržať! Nezabúdajte, že to robíte pre seba. 

Mountain climbers

Mountain climbers je cvik, ktorý je jednoznačne považovaný za najúčinnejší a zároveň aj najjednoduchší na spodné brucho. Začínate pri ňom z pozície planku, no namiesto toho, aby ste sa opierali o zem lakťami, sa nadvihnite a podopierajte sa dlaňami. Následne začnete striedavo priťahovať nohy k hrudníku.

Mohlo by vás zaujímať: 3 dôvody, prečo nechudnete podľa plánu: Toto vám dlhodobo zabraňuje dosiahnuť sexi krivky

Ak by ste chceli cvik trošku zmeniť a zamerať sa aj na šikmé svalstvo, nohy priťahujte k hrudníku šikmo. To znamená, pravú naľavo a ľavú nohu napravo. Jednoducho do kríža. Takisto ako pri planku, aj teraz je dôležité nehrbiť sa, chrbát musí byť vystretý. Hlavu nikdy nezdvíhajte, pozerajte sa do zeme. Urobte sedem opakovaní v troch sériách. Postupne môžete pridávať. 

Príťahy kolien 

U žien nie veľmi obľúbený, ale naozaj dobre fungujúci cvik - príťahy kolien. Ľahnite si na chrbát a nohy pokrčte v kolenách. Urobte hlboký nádych a súčasne brucho sťahujte ako to najviac ide. Princíp je založený na tom, že čím viac ho stiahnete, tým naozaj účinnejšie samotné cvičenie bude. Priťahujte kolená k hrudníku, pričom dôležité je, aby ste cítili napätie brušných svalov. Pohyb trupu proti pohybu nôh by mal byť len minimálny. Pred začiatkom opakovania sa nadýchnite, počas priťahovania kolien zadržte dych a pri návrate do začiatočnej polohy vydýchnite. Desať opakovaní v štyroch sériách je na začiatok dobrá cesta.

Fungujúca kombinácia cvikov, ak chcete formovať brucho

  • šprint
  • mountain climbers
  • príťahy kolien

Pri chudnutí z brucha platí, že je dobré aj upraviť svoj jedálniček. Teda pokiaľ chcete aby bol efekt naozaj viditeľný, je to najlepšia možnosť. Ideálne je zo svojho jedálnička vyradiť nevhodné potraviny, ktoré vás zbytočne nafukujú. 

Tomuto sa v jedálničku pri formovaní brucha vyvarujte

  • monosacharidy (jablká, hrušky, slivky, ale napríklad aj agávový sirup, či dokonca med)
  • oligosacharidy (strukoviny, raž, pšenica, cesnak, cibuľa, kapusta, brokolica)
  • disacharidy (mliečne výrobky obsahujúce laktózu)
  • polyoly (výrobky sladené maltitolom, xylitolom, sorbitolom)

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe