Presunúť na hlavný obsah

Prispôsobte svoju fitness rutinu aktuálnemu obdobiu: Tieto cviky by ste mali na jeseň vynechať a na tieto sa sústrediť

Chudnutie a diéty

Aj cvičenie by ste mali prispôsobovať ročným obdobiam. Viete, čo je najvhodnejšie počas jesene a na aké cviky sústrediť svoju pozornosť, aby ste videli výsledky?

Aj samotné cvičenie, treba prispôsobiť obdobiu, kedy sa mu venujete. Najmä, ak sa chystáte ešte len začať, vtedy to platí dvojnásobne. Pozrite sa spolu s nami, aká fitness rutina je najideálnejšia v jesennom čase a ktoré cviky by ste mali aplikovať, ak sa chcete dopracovať ku krásnej figúre. 

Vymeňte beh za švihadlo

Dobrá správa pre všetky tie, ktoré nepatria práve k milovníčkam behu. Hoci je toto kardio jedno z najúčinnejších a spálite pri ňom naozaj veľké množstvo kalórií, existuje k nemu skvelá alternatíva. Skúste skákanie cez švihadlo. Tvarujete ním celé telo, formujete si nohy, zadok, brucho a stehná.

Mohlo by vás zaujímať: 3 dôvody, prečo nechudnete podľa plánu: Toto vám dlhodobo zabraňuje dosiahnuť sexi krivky

Dokážete spáliť až 100 kalórii počas 10 minút, čo je podobný počet ako pri behu, no za kratší čas.  Navyše počas chladnejších rán je aj pre organizmus lepšie zostať v konštantnej teplote ako hneď vybehnúť von. Najmä pre tie ženy, ktoré nezvládajú pri behu správnu techniku dýchania. 

Je to mimoriadne energické, akčné, dynamické a naozaj účinné. Pri tomto type tréningu, uvidíte výsledky už po 5 dňoch a to sa veru tiež počíta. 

Namiesto posilňovania s činkami začnite s boxom

Práve v jesennom období, kedy máme akosi prirodzene menej energie je dobrou voľbou vymeniť ťažké činky, za niečo dynamickejšie a box je na to ako stvorený. Je založený na práci celého tela – nôh, rúk, stredu tela (core), rýchlosti kondičky a sily. Zlepšuje tiež koordináciu, kondíciu, rovnováhu svalov a učí sebaobrane.

Čítajte tiež: Únava, priberanie na hmotnosti, či vypadávanie vlasov: Tento vitamín to dokáže napraviť, implementujte ho do jedálnička

Okrem všetkých týchto výhod je perfektnou psychohygienou, čo sa v tomto období tiež hodí. No a už len jednou hodinou boxu, dokážeme spáliť až 800 kalorií.

Ideálne je doplniť túto rutinu o nasledujúce cviky:

  • Hlboké drepy
  • Jumping jacks
  • Plank
  • Výstupy na platformu
  • Výpady do strán 
  • Zanožovanie (dvíhanie nohy do zadu)
  • Dvíhanie nohy do strán

Prispôsobujete svoju fitness rutinu, ročným obdobiam?

spolu hlasovalo 16 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe