Presunúť na hlavný obsah

Telo ako v dvadsiatke? Kombinácia tohto jedálnička a cvikov vás k nemu prepracuje

Chudnutie a diéty

Mať nádhernú figúru a hladkú pokožku, aká je väčšinou devízou dvadsaťročných, môžete mať aj v neskoršom veku. Len teda musíte dbať na vhodný jedálniček a fitness rutinu, ktorá vám pomôže držať sa vo forme. Odhaľte spolu s nami, čo je naozaj účinné.

 

S pribúdajúcim vekom hrá oveľa väčšiu úlohu pravidelnosť v jedení ako kedykoľvek predtým

Hoci už dávno nemáte sladkých dvadsať, nikde nie je napísané, že nemôžete mať takú figúru. Chce to len zmenu jedálnička, návykov, pravidelnosť a cviky, ktoré fungujú. Pozrite sa, na čo zacieliť a ako sa k postave, ktorú ste mali kedysi opäť prepracovať. Možno je to jednoduchšie ako ste predpokladali. 

Prečítajte si: Začať a neprestať je jediná cesta k dokonalej figúre: Tieto tri jednoduché rady trénera implentujte do rutiny a získate telo snov

Základom akéhokoľvek úspechu, vrámci zmeny figúry je strava. To vieme všetky. S pribúdajúcim vekom však hrá oveľa väčšiu úlohu pravidelnosť v jedení ako kedykoľvek predtým. Je to dôležité aj preto, aby ste predchádzajúce jedlo stihli stráviť a naučili svoje telo, že si netreba prijatú stravu ukladať. Snažte sa v jedálničku vo väčšej percentuálnej miere, zastúpiť surovú zeleninu a ovocie zdravé tuky, bielkoviny a obilniny.

Hlavné jedlo dňa konzumujte najneskôr do 14. 00 hodiny, jedzte pomaly a vyhýbajte sa pri stolovaní rušivým elementom. Hoci je to v dnešnej dobe náročné, mali by ste si nájsť aspoň 25 minút na to, aby ste sa najedli v pokoji. Aj to má toiž značný vplyv na fungovanie nášho metabolizmu. 

Čo sa týka pitného režimu, o tom, že čistá voda je najlepšia niet pochýb. No podstatná je aj jej teplota. Počas celého dňa preto popíjajte vlažnú vodu, chladným nápojom sa snažte úplne vyhnúť. 

Príklad trojdňového jedálnička:

1. deň

 • Raňajky: francúzsky toast
 • Obed: rukolovo - paradajkový šalát, s kúskom pečiva
 • Večera: cestoviny s lososom a špenátom

2. deň

 • Raňajky: plátok celozrnného chleba, maslo a polovica tuniaka
 • Obed: celozrnná ryža a losos
 • Večera: zeleninový vývar

3. deň

 • Raňajky: lyžička rybieho oleja a banánové smoothie
 • Obed: avokádový šalát so cherry paradajkami a hoblinkami parmezánu
 • Večera: pikantá mrkvovo - zázvorová polievka

Fitness rutina, ktorú by ste si mali osvojiť

 • skákanie na švihadle alebo beh

Tu si vyberte, čo je vám bližšie a pri čom dlhšie vydržíte. Výhodou švihadla je, že za kratší čas, spálite viac kalórií. Inak pri oboch zapájate celé telo a formujete figúru.

 • cvičenie na bosu

Cvičenie s vlastnou váhou na bosu je azda tým najideálnejším, čo pre svoje telo môžete urobiť. Stačia vám tri minúty denne. Zapájate totiž všetky svaly, posilňujete panvové dno, spevňujete spodné brucho a zároveň tvarujete aj zadok. 

 • výpady so záťažou

Výpady sú pri formovaní nôh, nenahraditeľným cvikom. Vezmite si aspoň 3 kilovú záťaž a robte striedavo výpady najprv 15krát na jednu a potom na 15krát na druhú nohu. 3 série počas tréningu sú to čo zvládnete a uvidíte pri tom aj výsledky. 

5 tipov pre sexi krivky, ktoré fungujú: 

 1. každé ráno začnite šálkou zeleného čaju
 2. cvičte nalačno
 3. denne vypite aspoň tri litre čistej vody
 4. jedzte menšie porcie
 5. zabudnite na cukor, alkohol a mliečne výrobky

Neprehliadnite: Diéta, pri ktorej sa nemusíte obmedzovať. Napriek tomu zatočí s vašimi kilami už za pár dní

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe