Presunúť na hlavný obsah

Domáce cviky s vlastnou váhou, ktoré fungujú: Takto sa k sexi krivkám dopracujete počas mesiaca

Chudnutie a diéty

Dokonalá fitness rutina, ktorá vám zaberie len 15 minút a zvládnete ju doma v obývačke, prináša výsledky už v priebehu 4 týždňov. Pozrite sa na cviky, ktoré skrátka fungujú.

Pokiaľ sa chcete dostať do formy, no fitko vám vrámci cvičenia nevonia a nedokážete sa prinútiť do neho chodiť, veľa pre seba dokážete urobiť aj doma v obývačke. Najlepšie cviky na tvarovanie tela sú totiž tie s vlastnou váhou. Okrem seba teda nebudete potrebovať vôbec nič. Nanajvýš fľašu vody po tréningu. 

Čítajte tiež: Tieto dve charakterové črty vás predurčujú k šťastnému a trvalému vzťahu: Máte jednu z nich?

Ide o naozaj rýchlu 15 - minútovú cvičebnú rutinu, ktorá sa zameriava na všetky oblasti (ruky, brucho, nohy a zadok a jadro). Ak sa chcete konečne cítiť vo vlastnom tele spokojne, tak poďte na to!

Základom je nezabudnúť sa ponaťahovať pred a po cvičení, čiže strečing určite zahrňte ako súčasť tejto rutiny.  Takisto je dôležitá hydratácia a držte sa pravidla, že medzi jednotlivými cvikmi, odpočívate len 10 sekúnd. 

15 minútovka na tvarovanie figúry:

 1. 1 minúta klikov
 2. 1 minúta planku (alebo 2 x 30 sekundové držanie pre začiatočníkov)
 3. 1 minúta drepov
 4. 1 minúta jumping jackov (brané a vnímané ako kardio dávka)
 5. 1 minúta zdvihnutia ľavej nohy
 6. 1 minúta bicyklových brušákov
 7. 1 minúta zdvihnutia pravej nohy
 8. 1 minútový mostík (podržanie 30 sekúnd)
 9. 1 minúta jumping jackov 
 10. 1 minúta striedavých výpadov
 11. 1 minúta bicyklových brušákov
 12. 1 minúta horolezcov
 13. 1 minúta jumping jackov 
 14. 1 minúta horolezcov
 15. 1 minúta jumping jackov 

Ako správne robiť cviky z 15 - minútovky:

JUMPING JACK

Jeden z najúčinnejších cvikov na celé telo je jednoznačne Jumping Jack. Keď potrebujete zapracovať na oblasi pása, brucha ide o to najlepšie, čím začať. Zaprite sa nohami do zeme, vyrovnajte telo a postupne odskakujte nohami od seba a späť, rukami vždy tlesknite nad hlavou. Snažte sa držať za každých okolností vystretý chrbát, zároveň stiahnuté brucho a minútu opakujte. 

PLANK

Nič vhodnejšie na spevenie brucha nie je. Ľahnite si na predlaktie, celé telo majte spevnené, neprepadávajte sa v bedrách. Hlavu držte v jednej línii s telom. Na 30 sekúnd stiahnite celé telo a dýchajte.

Mohlo by vás zaujímať: Odhaliť svoju budúcnosť môžete vďaka životnému číslu: Chcete vedieť, čo vás čaká?

HOROLEZEC

Je dynamický, spálite pri ňom množstvo tukov a je ideálnym pre vytvorenie stabilizačného systému a spevnenie coru. Dajte sa do vysokého planku, dlane tlačte do podložky a ruky majte a šírku ramien. Nohy sú prepnuté a postupne, dynamicky priťahujte kolená k lakťom. 

 BICYKLOVÉ BRUŠÁKY

Sadnite si, nohy dajte pred seba a pokrčte ich v kolenách. Následne ich zdvihnite desať centimetrov nad zem. Kolená striedavo priťahujte k sebe a súbežne sa vytáčajte v bokoch tak, aby ste sa lakťom dotkli zeme. 

Hoci sa 10 - sekundová pauza medzi jednotlivými cvikmi, môže zdať krátka, nie je to tak. Podstatou cvičenia je, že idete v dynamickom tempe. Na to nezabúdajte!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe