Presunúť na hlavný obsah

Princ Charles má ako budúci kráľ v pláne zoštíhliť monarchiu: Z paláca by urobil múzeum, druhý by dal do prenájmu

Zahraničné celebrity

Princ Charles by vraj ako budúci kráľ mohol „zoštíhliť“ alebo ochudobniť monarchiu o Buckinghamský či aj Kensingtonský palác. Z jedného by urobil múzeum, druhý by dal do prenájmu. Čo tomu nasvedčuje?

Plány na zoštíhlenie monarchie 

Nesporným faktom je, že monarchia je rozhodne mimoriadne populárnym a živým pamätníkom britskej histórie. Ako upozorňuje magazín Marie Claire, existujú však aj isté nepríjemné pravdy. V čase, kedy je priepasť medzi bohatými a chudobnými taká výrazná, v čase, kedy svet čelí rôznym svetovým krízam, v čase, keď vo svete rastie autoritárstvo, ktoré ohrozuje demokraciu, bije rodina žijúca vo viacerých palácoch do očí. Presne to si myslí aj princ Charles, pravdepodobne budúci kráľ. To je dôvod, prečo sa podľa zdrojov z jeho okolia zamýšľa, ako „zoštíhliť“ monarchiu, aby bola modernejšia manévrovateľnejšia a zameraná na charitatívne aktivity, ktoré sa jej darí robiť dobre. 

Mohlo by vás zaujímať: Modernizácia ako potrebný prvok. Kráľovská rodina zaviedla vlastný youtube kanál, ale aj nové postupy

Kensingtonský palác vyradený z prevádzky monarchie 

Kráľovské zdroje tvrdia, že princ Charles by vraj mohol zmeniť Buckinghamský palác na múzeum, ktoré si verejnosť môže užiť a vidieť. S týmto sa vraj pohrával už dávnejšie.

Avšak najnovšie sa pohráva aj s myšlienkou, že by z prevádzky vyradil aj Kensingtonský palác. Podľa informácií magazínu sa tieto špekulácie o osude práve tohto paláca rozrástli odvtedy, čo sa Harry a Meghan presťahovali do USA: „Je to preto, že apartmán v paláci, 21-izbový obytný priestor, ktorý prešiel rekonštrukciou za desiatky miliónov dolárov, bol určený práve pre nich... a už tri roky je prázdny,“ píše. Aj podľa princa Charlesa ide o plytvanie.  

Čítajte tiež: Kráľovskú rodinu prenasleduje jeden škandál za druhým: Má princ Charles okrem Williama a Harryho ešte nemanželského syna?

Jediným obytným priestorom kráľovskej rodiny len toto sídlo 

Ďalšie zvesti hovoria aj o tom, že princ William, vojvodkyňa Kate, ich deti a ďalší členovia kráľovskej rodiny sa plánujú presťahovať do Windsoru nastálo: Charles vždy hovorí o zoštíhlenej monarchii. Zvyšok  majetku, budov by mohli predať na dlhodobý prenájom a generovať nejaký príjem,“ objasňuje magazín ďalej a dodáva, že hodnota Kensingtonského paláca, v ktorom aktuálne stále žijú, sa údajne pohybuje okolo 620 miliónov libier, čo z nej robí prvotriednu nehnuteľnosť.

Neprehliadnite: Kontroverzný život princa Charlesa nenápadne menil britskú monarchiu: Čo vyplávalo na povrch s odchodom princa Philipa?

Bolo by od princa múdre, ak si nechá palác v rezerve 

Citované  a skloňované boli tiež slová historika Christophera Warwicka, ktorý povedal: „Dni Kensingtonského paláca ako oficiálnej rezidencie sú spočítané. Sú ukazovateľom toho, koľko zmien uvidíme, keď sa Charles stane kráľom. Bolo by múdre, keby si ho prenajal a ponechal v rezerve, ak by potreboval ubytovať nejakého Royala v poradí,“ hovorí na záver magazín. 

Prijali by ste, keby boli paláce britskej kráľovskej rodiny sprístupnené verejnosti?

spolu hlasovalo 181 ľudí

Áno
157
Nie
24
p

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe