Presunúť na hlavný obsah

Basic kúsky, ktoré sú nevyhnutnosť nielen v zimnom období: Čo využite celoročne a aj o 10 rokov?

Móda

Tieto kúsky sú nadčasové, generačné a vynikajú minimalizmom. No a jednoznačne by ste ich mali mať vo svojom šatníku. Čo je túto sezónu must - have?

Niektoré kúsky v šatníku sú skrátka doslova nesmrteľné. Nosia sa nielen sezónne, ale využijete ich aj po mnohých rokoch. Viete, čo sa do tejto kategórie radí a čo rozhodne nevyhadzovať? My áno.

Rovný vlnený kabát

Nosil sa pred dvadsiatimi rokmi a kráľom kabátov je dodnes. Najmä ak ho máte v ťavej hnedej, či čiernej, ide o kúsok, ktorý nikdy nesklame. Kedysi ho nosila vaša mama, dnes po ňom siahnete vy a verte, že o 10 rokov aj vaša dcéra.

Inšpirujte sa: Lady Gaga v novom filme House of GUCCI: Ako Patrizia Reggiani hviezdi v šperkoch BVLGARI

Pokiaľ investujete do kvalitného materiálu, naozaj ho viete využiť generačne. Ideálna je česaná vlna v kombinácii s kašmírom. Dobre sa to čistí a naozaj na ňom nebudete badať známky opotrebovania. 

Veľké klobúky

Slobodnejší spôsob obliekania, kedy sa naplno mohla prejaviť vaša osobnosť, bol doménou hippies éry, ktorej prvky dominujú v móde dodnes. Klobúky, ktoré v tom čase nabrali na popularite sú veľmi obľúbené aj teraz. 

Áno, dokonca aj v zimnom období. Siahnite pokojne po väčšom, no voľte ho skôr v tlmenejších farbách. Predsa len zima je ladená skôr v týchto tónoch.

Ikonické sako

Sako je klasický prvok, ktorý sa dá využiť na rôzne príležitosti a v stylingu ponúka nekonečné možnosti. Rovnako obľúbené sú kúsky, ktoré na postave sedia ako uliate, ale aj oversize verzie. V tomto prípade je to skôr o tom, v čom sa cítite pohodlne. 

Neprehliadnite: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Nádherne pôsobí najmä v neutrálnych a prírodných tónoch, no smelo siahnite aj po kombinácii rôznych textúr a materiálov ako ľan, kašmír, koža, či bavlna.

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe