Presunúť na hlavný obsah

Potravinové trendy na rok 2022: Aké zdravé potraviny budú vládnuť tomuto roku?

Zdravie

Nový rok je pred nami a s tým spojené nové potravinové trendy. Poďte sa so mnou pozrieť, aké zdravé potraviny budú vládnuť roku 2022.

Prečo tieto potraviny pravdepodobne ovládnu rok 2022

Nadchádzajúci rok 2022 bude viac o „nulovom odpade“.  Pred začiatkom každého roka sa niektoré potraviny stávajú trendovými kvôli ich popularite na celom svete.  Na základe rovnakého konceptu, zatiaľ čo sme videli, ako si istý rok  káva na chudnutie získala veľkú popularitu, tento rok to bude viac o „menej mäsa a alkoholu“.  Tieto trendy sú založené na najnovších správach, ktoré načrtávajú rastúci dopyt po potravinách šetrných k životnému prostrediu a „nulovému plytvaniu“.  Tu je zoznam potravín, ktoré budú trendy v nasledujúcom roku.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

1 Ibištek

Ibištek, známy pre svoj vysoký obsah vitamínu C, je krásna kvetina, ktorá rastie takmer na všetkých kontinentoch.  Uvidíte viac jogurtov s príchuťou ibišteka, funkčných limonád, ovocných nátierok a samozrejme čajov.

2 Moringa

Svoje miesto si udržala posledné 2-3 roky a je to superpotravina, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila aj pre svoju schopnosť bojovať proti podvýžive.  Moringa je teraz súčasťou dezertov, proteínových tyčiniek, čokolád a dokonca obilných zmesí.  Je to zázračný list, ktorý obsahuje 7-krát viac vitamínu C ako pomaranč a 15-krát viac draslíka ako banán.

3 korenené koktaily

Kvôli pandémii za posledné 2 roky upadla barová kultúra a to je pravdepodobne jeden z dôvodov a aj kvôli pandémii a potrebe naštartovať imunitu ľudia začali veriť v silu bylín a korenín.  Došlo teda k nárastu počtu značiek ponúkajúcich korenené koktaily pripravené na pitie a tento trend bude pravdepodobne v roku 2022 ešte rásť.

4 bylinkové čaje

To je tiež jeden z dominových účinkov pandémie.  Za posledný rok a viac došlo k nárastu trhu s bylinnými čajmi v dôsledku nízkej imunity a následkov covidu.  Ľudia sa vydali cestou bylinkového čaju, aby zmiernili stres a úzkosť, zlepšili spánok a posilnili imunitu.  Prognózy ukazujú, že v roku 2022 sa to bude ďalej rozširovať. Podľa správy Market Intellix: Predpokladá sa, že trh s bylinnými čajmi bude v nasledujúcich 5 rokoch svedkom rastu o 4,2 percenta. Niektoré z populárnych bylinných čajov  ktoré sa stanú populárnymi v roku 2022, sú harmančekový čaj, žltý čaj, čaj oolong, biely čaj, čaj matcha, čaj earl grey a dokonca aj kašmírsky čaj Kahwa.

5 fermentované potraviny

Odborníci na výživu začali veľa presadzovať fermentované potraviny ako kefír, natto, miso, kyslá kapusta, kombucha, pretože obsahujú veľa probiotík, ktoré sú prospešné pre črevá.  Tieto potraviny nielen zlepšujú črevá, ale podporujú aj imunitu a chudnutie.  V roku 2022 teda uvidíte množstvo reštaurácií ponúkajúcich fermentované potraviny.

6 potraviny bohaté na selén

Kvôli rastúcemu strachu z rakoviny došlo k nárastu potravín bohatých na selén.  Je to esenciálny stopový minerál, ktorý hrá veľkú úlohu pri ochrane tela pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú riziko rôznych chorôb ako je rakovina.  Selén je zodpovedný aj za funkciu štítnej žľazy a chráni telo pred rôznymi infekciami.  Potraviny ako para orechy, huby a vajcia budú teda najlepšími potravinami roku 2022.

7 zemiakové mlieko

Zemiakové mlieko sa stane novým trendom roku 2022, pretože ľudia sa budú viac zameriavať na rastlinné a ekologické potraviny.  Bude to tvrdá konkurencia pre iné rastlinné mlieka, ako je ovsené mlieko, sójové mlieko a dokonca aj mandľové mlieko.

Neprehliadnite: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

8 yuzu

Yuzu je ázijské ovocie a bežne sa vyskytuje v Číne, Japonsku a Kórei.  Toto ovocie má veľmi kyslú  chuť a nedá sa vychutnávať samotné.  Pre svoju silnú chuť sa šťava z tohto ovocia používa do vína, tvrdej soli (alkoholický nápoj) a dokonca aj do majonézy.  V nadchádzajúcom roku uvidíte niekoľko potravinových produktov ochutených týmto ovocím.

9 japonských a kórejských jedál

V roku 2022 dôjde k nárastu jedál na báze korenia.  Potraviny inšpirované svetovými kuchyňami, ako je japonská furikake, kórejský gochujang a dokonca aj mexický tajin, budú v budúcom roku „IT“ v potravinárskom priemysle.

Pokúsite sa v novom roku 2022 žiť a jesť zdavšie?

spolu hlasovalo 216 ľudí

Áno
162
Nie
13

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe