Presunúť na hlavný obsah

Pripravte svoj žalúdok na vianočné jedlo. Doprajte si sladké bez toho, aby ste nabrali zbytočné kalórie

Lifestyle

Vianočný čas má okrem prívlastku najkrajšieho sviatku roka často aj pomenovanie spojené s prejedaním sa. Niet sa čomu čudovať, kto by odolal sladkým dobrotám? Našťastie sa ich nemusíte zriekať, postačí, keď si do svojej rutiny zaradíte jednotlivé kroky.

Čaj ako skvelá pomôcka

V zimnom období jepotrebné konzumovať teplé potraviny, aby sme náš žalúdok nenamáhali zohrievaním stráveneho jedla. Do svojho jedálnička by ste tak mali zaradiť napríklad čaje, ktoré majú omnoho viac pozitívnych účinkov, ako sa môže zdať. Samozrejme na to, aby sa preukázali, je potrebná ich praivdelná konzumácia a výsledky neuvidíte už po dopití jedného hrnčeka.

Skvelým nápadom je napríklad zázvor, ktorý okrem posilnenia imunity pozítivne aj na náš metabolizmus - a tým pádom aj spaľovanie tukov. Obsahuje totiž enzým zvaný zingibain, ktorý pomáha tráviť bielkoviny a už samotný koreň pôsobí na telo detoxikačne, nakoľko obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Zázvor je obľúbený aj vďaka všestrannému použitiu - a vo vianočnom období o čosi viac. Nie nadarmo.

Prečítajte si: 3 najväčšie chyby v cvičení planku: Existuje veľa variácií, no len jedno správne prevedenie

Prechádzajte sa 

Pre naše telo nie je nič horšie, než strata aktivity. Vianoce by mali byť sviatkami pokoja a nikto vám nevraví, aby ste pred štedrovečernou večerou alebo nebodaj po nej drepovali či robili výpady. Na pohyb by ste však nemali zabúdať a mali by ste si každý deň dopriať prechádzku alebo inú menšiu fyzickú aktivitu. Ideál by bolo, ak by ste dosiahli 10-tisíc krokov.

Trik našich starých mám

O účinkoch jablčného octu ste zrejme už počuli. Tento jednoduchý trik, ktoré využívali naše staré mamy, sa drží už do dnešného dňa a nie je žiadnym tajomstvom, že naň nedajú dopustiť ani svetoznáme modelky či dokonca mu prepadla aj bývalá prvá dáma, ikonická Jackie Kennedy. Pravidelná konzumácia v riedenom stave totiž dokáže nakopnúť váš metabolizmus a pomôcť vám rýchlejšie stráviť aj ťažké jedlá.

Na to, aby ste si takýto drink pripravili, je potrebná voda, citrónová šťava a spomínaný jablčný ocot. Do veľkého pohára si napúšťajte vodu, pridajte zopár kvapiek citrónovej šťavy a trochu si odpite. Následne si na veľkú lyžicu naberte jablčný ocot, prehĺtnite a zapite zvyškom vody. Nezabúdajte však, že ocot sa v žiadnom prípade nemôže konzumovať na prázdny žalúdok - a už vôbec by ste to s jeho množstvom nemali preháňať.

Neprehliadnite: Ak chcete mať vysnívané brucho, zabudnite na brušáky: Stačí pár minút denne a vaša postava prejde premenou roka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe