Presunúť na hlavný obsah

3 tipy, ako na suché pery a pokožku počas zimy: Toto je ozajstné SOS pre vašu krásu

Krása

Pokiaľ vás v zime trápia popraskané, suché pery a vaša pokožka tiež trpí nedostatkom hydratácie, pozrite sa a spolu s nami, čo vám pomôže chladné dni prežiť bez ujmy na kráse. Tieto triky skrátka fungujú perfektne!

Suché pery a pleť, trápia počas zimy množstvo ľudí. Chlad, suchšie prostredie, rozhodne nepridávajú na kráse našej pokožke. Navyše, ak nemáte ukážkový jedálniček a nehydratujete svoje telo zvnútra dostatočne, prejaví sa to naozaj veľmi rýchlo a skoro. Práve preto svojmu organizmu v tomto období treba venovať o niečo zvýšenú pozornosť. Verte, že sa vám to v tom najlepšom vráti. 

Neprehliadnite: Často sa motajú v minulosti a nedokážu sa kvôli nej posunúť ďalej: Tieto znamenia nevedia odpúšťať

1. Začnite zvnútra

Pokožka na perách je extrémne tenká a mimoriadne citlivá. Nemáme tu totiž mazové žľazy, takže sa nevedie samé zvlhčiť. Hoci používanie balzamov je na mieste, predsa len treba robiť aj niečo navyše. 

"Suché pery sú zväčša odrazom nedostatočnej hydratácie, chýbajúcich minerálov a vitamínov, ale môžu vypovedať aj o alergii či začínajúcom ekzéme. Ľudia, ktorí ich mávajú, jedia vo všeobecnosti málo ovocia, zeleniny, v čoho dôsledku, tento problém vzniká. Aj tieto potraviny totiž okrem vitamínov, dodávajú telu vodu," prezrádza MUDr. Alena Šibická, dermatologička.

Toto sa však netýka len samotných pier, ale aj pokožky. V zimnom období sa nedostatok hydratácie zvnútra a nízky príjem vitamínov prejavuje oveľa intenzívnejšie ako kedykoľvek inokedy počas roka. Preto do jedálnička implementujte čerstvé ovocie, surovú zeleninu, zeleninové šťavy, bylinkové čaje a dostatok vody. Z čajov sú hotovým elixírom pre pleť šípkový, harmančekový a šalviový.

2. Externá starostlivosť ako nevyhnutnosť

Samozrejme aj to čo pleti dodávate zvonka je mimoriadne dôležité. Ideálne je jemné dvojfázové čistenie. Žiadne produkty, ktoré obsahujú SLS, alkohol a ideálne je vynechať aj micelárne vody, ktoré často zbytočne presúšajú. Nezabudnite na sérum, kvalitný očný, denný a nočný krém. Skrátka hydratujte. Pokiaľ je totiž pleť dostatočne hydratovaná, ľahšie odoláva vonkajším vplyvom prostredia, ako sú stres, či neprimerané výkyvy počasia. Pri perách voľte produkty, ktoré obsahujú skôr prírodné zložky.

"Siahnite po produktoch s lanolínom, olejom, maslom alebo voskom. Vyhýbajte sa takým s obsahom petroleja, ktoré pery nezvlhčujú, len na nejaký čas zabránia, aby sa z nich strácala vlhkosť," upozorňuje lekárka.

3. Kombinácia vecí, ktoré skrátka fungujú (nielen v zime)

Sú veci, ktoré sú pre pleť a rovnako aj pery, jednoducho nevyhnutnosť, hoci si to neuvedomujeme. Dobré je držať sa týchto rád nielen v zimnom období, ale počas celého roka. 

  • nedotýkajte sa počas dňa tváre rukami
  • pleť si umývajte len v studenej vode
  • vynnechajte rafinovaný cukor, alkohol
  • eliminujte kofeín
  • zabezpečte si dostatok pohybu, ideálne vonku

Čítajte tiež: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe