Presunúť na hlavný obsah

Red flags, ktoré by ste nemali prehliadať. Ak spĺňa váš vyvolený aspoň dve, odíďte

Partnerské vzťahy

Niekedy nám zamilovanosť bráni v tom, aby sme videli skutočnú realitu. V tomto čase by sme však mali o čosi viac spozornieť, než kedysi.

Vyhľadávanie vašej prítomnosti

Jeden z najdôležitejších ukazovateľov vzťahu. Napriek tomu, že môžete mať pocit, že ste šťastne zadaná, to totiž tak vôbec nemusí byť. Ak vaša polovička vyhľadáva vašu spoločnosť len sporadicky - a vidíte sa menej než raz do týždňa, zdá sa, že váš vzťah príliš vážne neberie. Samozrejme, neplatí vo vo vzťahoch na diaľku. Tam by ste však mali brať ohľad na komunikáciu. Človek, ktorý s vami chce byť, si totiž pár sekúnd denne na to, aby sa opýtal, ako sa máte, jednoducho nájde. Bez výhovoriek. 

Prečítajte si: Mama boy, rozprávkar či nezastaviteľný dobrodruh: Týmto typov mužov by ste sa mali vyhnúť oblúkom

Nedostatok pozornosti

Nepamätá si, čo ste mu vraveli, ani to, kedy máte narodeniny. Už aj tie najmenšie drobnosti takéhoto typu môžu značiť, že sa daná osoba o vás príliš nezaujíma a berie vás ako chvíľkové spríjemnenie, no nič vážne. Aj to sa pochopiteľne môže časom zmeniť, no čakať na to, či vás človek začne brať ako rovnocennú partnerku, nie je najlepším riešením. Do vzťahu by mali obidvaja vstupovať s vedomím, čo jeden od druhého vyžadujú - a ako si budúcnosť predstavujú.

Nadáva na svoju bývalú partnerku

Všetci máme partnera, ktorý nám nejakým spôsobom ublížil a zanechal v nás traumu. Nie je nič zlé na tom, ak so svojou expartnerkou vaša súčasná polovička nevychádza, no ak ju spomína príliš často - a častuje ju nevhodnými prívlastkami, mali by ste sa mať na pozore. Často to totiž značí, že na danú osobu nevie stále zabudnúť. Nehovoriac o úcte, ktorú by muži k ženám mali prechovávať, bez ohľadu na to, aká minulosť ich spája. 

Večný tínedžer 

Možno má dobrú prácu, no na svoju budúcnosť nemyslí ani napriek tomu, že by rozhodne mal. Ak mu je namiesto času s vami prednejší čas s kamarátmi, s ktorými sa stretáva každý piatok pri pive, mali by ste spozornieť. Zabaviť sa raz za čas je fajn, no vychovávať chlapca, ktorý ešte nedospel v muža, nie je pre ženu žiadna zábava. Vyspelý človek by mal myslieť aj na zadné vrátka, ale aj plány - či už v kariérnej, alebo súkromnej oblasti. Ak o svadbe nechce ani len počuť a usadenie je preňho ako trest, odíďte skôr, než pri ňom stratíte tie najlepšie roky života.

Neprehliadnite: Sexting ako nový fenomén: Na čo si však pri ňom dať pozor a prečo môže ísť o tenký ľad?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe