Presunúť na hlavný obsah

Uniknite mimo realitu a užite si čaro bežných dní inak: S lesom za oknami a na samote je návrat ku koreňom magický

Cestovanie

Aktuálne obdobie nikomu nepridáva na eufórii a entuziazme. Pokiaľ potrebujete malý reset od reality bežných dní, ktorý je doslova pohladením pre dušu vieme, kde ho zažijete. Samota pod lesom je na to ako stvorená.

Chalúpka, ktorá existuje - Ostravice: Absolútny pokoj, únik od všetkých starostí a pohladenie duše

Pokiaľ hľadáte ideálnu adresu na reset a potrebujete uniknúť od súčasnej reality, objavili sme priam čarovné miesto. Ukryté hneď pod lesom, oklopené prírodou a v strede lúk - tu si presne vychutnáte atmosféru ako z rozprávky. Chalúpka, ktorá existuje má svoju autentickú a nenahraditeľnú tvár. A tú si človek skrátka zamiluje na prvý pohľad.

Za celým konceptom chalúpky s dušou, stojí Vlastík a Verča. Milý a príjemný pár, ktorý do tohto celého dáva kus seba a veru to aj cítiť.

"Sme partneri a na všetkom spoločne spolupracujeme, budujeme a riešime dizajn - finálnu podobu chalúpky. Vzájomne sa podporujeme. Ja potom riešim predovšetkým administráciu a marketing. Vlastík potom realizáciu a prevádzkové veci, ktoré sú potrebné. Začať prenajímať Chalúpku, bol Vlastíkov nápad a spoločne sme sa začali pripravovať, aby sme mohli takýto projekt, čo najlepšie zrealizovať. Za projektom nestojí tím ľudí, len my dvaja a naše úžasné pomocníčky, ktoré nám pomáhajú s upratovaním."

Kombinácia dreva, betónu, kameňa a zelene je niečo, čo očarí. Chalúpka ponúka výnimočné ubytovanie pre 6 hostí v dvoch spálňach. V jednej je veľká trojposteľ, ktorú milujú predovšetkým deti. A naše to môžu len potvrdiť. Drobci si tam vedia urobiť bunker, môžete im pustiť rozprávku na projektore, či zahrať sa tieňohru.

Toto je skrátka pre krpcov hotový malý raj, kde majú pocit vlastného priestoru, v ktorom sa vedia realizovať sami, bez rodičov. Vy zatiaľ môžete zrelaxovať v útulnej obývačke zamotaní v deke, sledovať oheň v krbe a naliať si pohár kvalitného vína.

Toto všetko sú drobnosti, ktoré však dokážu navodiť tú jedinečnú atmosféru. Keď sa vám nechce variť, môžete si objednať catering priamo do chalúpky, alebo vám bezproblémov doručia aj nákup. Skrátka do detailov premyslené. 

Nás očarilo aj to, že celý priestor obývačky, kuchyne a jedálne je preskelnný, takže ste skutočne na maximum prepojení s prírodou.

Výhľad na les, kde vás ráno potešia svojou návštevou srnky, či spev vtáčikov a v noci obloha posiata nádhernými hviezdami sú skrátka elementy, ktoré v centre mesta nezažijete. Pokiaľ potrebujete trošku stíšiť, upokojiť svoju myseľ aj dušu, tu sa vám to podarí. 

Vonku vás určite poteší vírivka, krásna pergola, ohnisko, ale aj gril. Takže s príchodom teplejších dní, môžete čas v záhrade tráviť naozaj plnohodnotne. Ukážte deťom ako založiť oheň, opečte si špekačky a urobte si malé dobrodružstvo na súkromnej vyhliadke, ktorá sa nachádza na pozemku, vo výške 5 metrov.

Toto je pre deti skutočne zážitková vec. Máte odtiaľ aj krásny výhľad na najvyššiu horu Beskýd, Lysú horu. Kúsok za domom je malý potok a viete si urobiť peknú prechádzku cez les. 

"Toto miesto vás chytí za srdce. Áno chalúpku sme sa snažili zrekonštruovať pekne, urobiť v nej moderný dizajn a podobne, ale pokiaľ by sme mali povedať, čo je výnimočné, tak je to práve jej umiestnenie. Ten pokoj a pohoda. Zamilujete si to tu v lete a keď je chalúpka zapadaná snehom, tak ste tu ako v zimnej rozprávke."

A my to len môžeme potvrdiť. Absolútny únik od všetkých starostí a pohladenie duše. Presne to tu zažijete. Začnete vnímať celý svet o niečo intenzívnejšie, ale v tom najlepšom. Skrátka tu si uvedomíte čaro bežných, obyčajných dní a ich skutočnú hodnotu.

Lokalita a detaily:

 • Kde: Beskydy, podhorská oblasť Ostravice
 • Pre koľko ľudí: 6
 • Za koľko: 7000 kč/noc objekt
 • Domáci miláčk: povolený

Tipy na výlety v okolí: 

 • Chalúpka "V lese" sa nachádza v podhorskej obci Ostravice, odkiaľ začínajú krásne turistické trasy na Lysú horu, Smrek, Ondrejník a podobne.
 • V blízkosti chalúpky nájdete 2 kvalitné golfové ihriská. 
 • Do 20 minút ste v Ski areále Biela a do 10 minút na menších zjazdovkách v okolí. 
 • V lete je otvorené kúpalisko, v zime klzisko. 
 • V blízkosti sú krásne výlety napr. Pustevny, Rožnov pod Radhoštěm, Hukvaldy, množstvo cyklotrás i peších turistických trás. 
 • Satinské vodopády

Kam zájsť na kávu, či večeru:

 • Kovárna - perfektná káva, prosseco a najlepší domáci chlebík, či zákusky
 • YDYKSEB - príjemné miesto s tradičnou českou kuchňou, s detským ihriskom a jazdeckým areálom
 • Siesta Pizzeria - skvelá pizza, chutné polievky a celkovo príjemné miesto s detským kútikom a malým ihriskom

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe