Presunúť na hlavný obsah

Nechať sa uniesť vášňou: Päť základných tipov, ako si spestriť milovanie

Sex a vzťahy

V každom dlhodobom vzťahu sa z času na čas objaví stereotyp, kvôli ktorému máme pocit, že sa stojíme a akékoľvek vzrušenie už nie je možné. Podľa piatich základnych tipov je však možné vášeň navrátiť - aj keď už máte pocit, že je natrvalo preč.

Dopomôžte si 

V prvom rade si treba uvedomiť, že ľudia, ako aj príťažlivosť, sa neriadia len myšlienkami, ale aj procesmi v našom tele. To znamená, že nie je hanbou si prirodzene dopomôcť a staviť napríklad na prírodné afrodiziaká. Zabudnite však v tomto prípade na červené víno, ktoré v mnohých prípadoch nedosahuje daný efekt, ale opačný. Na to, aby ste ho vedeli ''využiť'' vo svoj prospech, je potrebné, aby ste odhadli presné množstvo a zároveň to vyvážili jedlom. Práve to tak dokáže hrať významnejšiu rolu v pomoci. 

Už naši predkovia vedeli, že taká čokoláda či kakao sa dajú považovať výnimočné potraviny. Kvalitná čokoláda s obsahom aspoň 70 % kakaa obsahuje antioxidanty aj viaceré minerály a má povzbudzujúce účinky na dobré mentálne zdravie, pomôže vám uvoľniť sa a zároveň aj nabudiť váš sexuálny život.

Buďte príťažlivá

Nielen vy, ale aj váš partner. Zmeňte prostredie a jednoducho sa vyberte do spoločnosti, najmä teraz, keď sa celý svet opäť preberá k životu. Či už sa bude jednať o romantickú večeru, kino alebo návštevu divadla - je to na vás. Záver je však jasný - snažte sa obidvaja vyzerať čo najlepšie. To dá druhej strane jasný signál a prebudí príťažlivosť, ktorá sa prejaví v posteli.

Mohlo by vás zaujímať: Muž sa od nej nepohne ani na krok: Takto vyzerá žena, ktorá si sexom dokáže chlapa doslova pripútať

Doprajte si čas od seba 

Niekedy je zabijákom vášne čas strávený spolu. Nepochybne svoju polovičku milujete celým srdcom, nepochybne aj on vás, no z času na čas je potrebné dať si prestávku. Nemyslí sa tým rozchod, jednoducho čas strávený aj pri iných aktivitách. Skúste sa so svojou polovičkou ''nevidieť'' týždeň a namiesto toho navštívte starých priateľov, venujte sa svojej kariére, svojim koníčkom... a už hneď po týždni uvidíte rozdiel. Partner sa vás nebude vedieť dočkať. 

Milujte sa

Viazané na druhé pravidlo. Robte všetko preto, aby ste pôsobili - a aby ste v prvom rade boli, sebavedomejšou. Nikoho nepriťahuje človek, ktorý o sebe neustále pochybuje a podkopuje svoje vlastné ja. Všetci máme chyby a čím skôr sa s nimi zmierite, tým to bude lepšie. Dopomôcť vám môže napríklad aj návšteva fitka, ktorá vám po vyrysovaní ideálnej postavy boostne ego.

Sledujte to, čo má ten druhý rád

V každom vzťahy by ste mali byť dostatočne otvorení komunikácií, ktorá by mohla otvoriť tému. Ak nie, jednoducho sledujte, čo sa vášmu mužovi páči. Aký typ porna vyhľadáva? Aká je jeho tajná predstava? Pomôcť vám môžu aj sociálne siete, kde muži často sledujú alebo len lajkujú príťažlivé ženy. Nemáte meniť svoj výzor, no podväzky, sexi role play či väčší výstrih môžu byť skvelé spôsoby, ako vášeň pretavíte do spálne.

Prečítajte si: Sex po tridsiatke môže byť lepší a intenzívnejší ako v ktoromkoľvek období predtým: Takto sa k nemu dopracujete