Presunúť na hlavný obsah

Keď záujem o sex upadá. Naučte sa zviesť svojho manžela, kľúčová je najmä jedna vlastnosť

Sex a vzťahy

Či už je to zo stereotypu, kritických období alebo jednoducho z prirodzeného poklesu hormónov, s ubúdajúcim záujmom o sex sa stretáva väčšina vzťahov, ako aj manželstiev. Dá sa v tomto prípade nájsť riešenie?

Zatiaľ čo niektorí si vzťah bez sexu nevedia predstaviť, existujú páry, ktorým na fyzickom milovaní až tak nezáleží. Akokoľvek to však medzi dvojicou je, jedno je isté. Sex je neodmysliteľnou súčasťou vzťahu, bez ohľadu na to, v akej pravidelnosti alebo intervaloch ho praktizujete. Ak ste v pozícii partnera, ktorý túži po intímnom zblížení o čosi viac než jeho polovička, nemusíte hneď zúfať. Podľa odborníkov existuje pomerne jednoduché riešenie, ktoré sa dá aplikovať okamžite. 

Prečítajte si: Sexuálna výzva, ktorú by mala žena praktizovať čo najčastejšie: Po tomto vás žiadny muž nevymení

Zabudnite na klasické rady

Najčastejšie rady, ktoré ponúkajú ako kamarátky, tak aj niektorí psychológovia, je zmeniť prostredie a rozpútať vo svojej polovičke vášeň. Odporúča sa nakúpiť si sexi spodnú bielizeň, vyraziť si na spoločnú večeru, spraviť si romantickú chvíľku či rôzne prírodné afordiziaká. Takéto riešenia skutočne môžu byť efektívne, no len v prípade, ak sa jedná o menšiu prestávku. Ak problémy vo vašom vzťahu pretrvávajú, je nutné, aby ste sa riadili najmä jedným dôležitým faktom. 

Napriek tomu, že niektorých ľudí ovládajú pudy, časom sa ich každý z nás naučí kontrolovať. Oveľa dôležitejšia je podľa odborníkov dôvera, no v rozšírenejšom slova zmysle. To, že vám váš partner dôveruje a nehanbí sa pred vami, časom nestačí. Dôležitá je vlastnosť, na ktorej sa v dnešnej dobe často zabúda. 

Mohlo by vás zaujímať: Sexuálne pomôcky, ktoré by nemali chýbať vo vašej spálni. Vyčarujte si počas milovania ešte väčšiu rozkoš

Výskum poukázal na jasný cieľ

Odborníci, ktorí spolupracovali na štúdii doktorky Gurit Birnbaumovej, požiadali sto párov, aby si počas šiestich týždňov viedli denník. Obidvaja si mali zaznamenávať najmä to, kedy cítia sexuálne vzrušenie a atraktivitu k svojmu partnerovi. Výsledky ukázali, že to bolo v takmer všetkých prípadoch v čase, keď bola druhá strana vnímaná. 

„Vnímaví sú ľudia, ktorí označujú svojich partnerov ako vnímavých, veria, že takýto človek im rozumie, chápe ich potreby, reaguje podporou ich cieľov,“ prezradila bližšie doktorka s tým, že nestačí byť len milý - ale naozaj sa snažiť svojmu partnerovi porozumieť.

Podľa výskumu je jasné, že tí partneri, ktorí sa cítili, že majú po boku vnímavú osobu, cítili väčšiu sexuálnu túžbu a vyžadovali intímne zblíženie. 

Znamená to nielen vypočuť si, čo nám vraví, ale patrične na danú vec reagovať a snažiť sa čo najviac vcítiť do jeho kože. Práve vtedy sa buduje o čosi hlbšia dôvera a zároveň sa vzbudzuje atraktivita - nech sa nám to zdá akokoľvek bizarné. Ak spojíte v tomto prípade kombináciu vnímavosti a miernej erotiky osladenej komplimentami na druhú stranu, je jasné, že máte vyhraté.

Neprehliadnite: Muži, s ktorými zažijete ten NAJ sex: Ženy prezradili, aké sexuálne praktiky si s nimi naposledy užili