Presunúť na hlavný obsah

Účesy podľa veku: Čo pristane 20+, 30+, 40+? Každý vek je niečím špecifický

Krása

Tak ako vlasové trendy podliehajú módnym trendom, rovnaké je to aj pri veku. Viete, aký typ účesu zvoliť v rôznych fázach života?

Rovnako ako módu prispôsobujeme veku, je to tak aj s vlasovými stylingami a účesmi. Kým do dvadsiatky si môžeme dovoliť naozaj čokoľvek a nikoho ani len nenapadne nás súdiť, s pribúdajúcim  vekom sa to mení. V čom budete najlepšie vyzerať, keď máte 20+, 30+, 40+? Inšpirujte sa jednoduchými vlasovými stylingami, ktoré sa vám budú hodiť a navyše sa aj ľahko upravujú. 

20+

Toto je vek, kedy je ešte stále povolené experimentovanie. Či už máte dlhé vlasy alebo kratší zostrih základom je aby ste s ním vedeli pracovať. Ideálna je určite dĺžka pod plecia, s ktorou viete krásne variovať aj vrámci rôznych vlasových doplnkov.

Mohlo by vás zaujímať: Krilový olej ako potravina budúcnosti: Rybí olej nie je jediný super zdroj omega-3-mastných kyselín

Nebojte sa používať výrazné scrunchie, šatky, čelenky, či saténové mašle. Keď k tomu pekne dotvoríte styling, budete určite pôsobiť hravo, nežne a žensky zároveň. V tomto období si totiž hravosť stále môžete dovoliť. 

30+

V tejto životnej fáze už máte jasne definovanú svoju osobnosť, zväčša presne viete, čo od života chcete a premietava sa to aj do stylingov. Vlasový účes máte jasne definovaný a cítite sa sebavedome sama so sebou. Hodia sa vám vlasy kopírujúce líniu tváre, či rovný strih po plecia. Stále je to veľmi chic, no už s dávkou elegancie. 

40+

Ženy po štyridsiadke si život užívajú, sú si vedomé toho, čo je pre ne podstatné. Naučili ste sa milovať svoje telo a vizáž. Pokiaľ túžite byť sexi a príťažlivá, voľte dlhšie vlasy a zmyselné vlny.

Nerehliadnite: Probiotiká podporujú zdravú rovnováhu baktérií: Dokážu redukovať alergie aj ekzémy

Ak ste skôr športový typ, noste kratšie a uhladené vlasy, práve to vám uberie vek a navyše aj pridá na atraktivite.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe