Presunúť na hlavný obsah

Veci, ktorým sa treba na raňajky vyhnúť: Ak si ich totiž doprajete, bránite organizmu začať spaľovať

Chudnutie a diéty

Niektoré veci, by ste si na raňajkovom tanieri mali odpustiť. Ich prirodzenou vlastnosťou totiž je organizmus spomaliť. A vy chcete zrejme docieliť presný opak. O čo ide?

Aj keď mnohí ľudia v dnešnej dobe podľahli trendu neraňajkovania, stále sa nájde skupina takých, ktorí toto jedlo považujú za najpodstatnejšie vrámci dňa. Ono je vlastne jedno, v akom čase si raňajky dáte, skrátka kľúčovú úlohu zohrávajú potraviny, ktoré doprajete svojmu telu ako prvé. Preto by ste ich výberu mali venovať špeciálnu pozornosť, obzvlášť, keď sa snažíte formovať si figúru a zhodiť. Určitým potravinám a jedlám je jednoducho lepšie sa vyvarovať, keďže zbytočne spomaľujú metabolizmus. Dokonca ide aj o tie, ktoré sa tvária zdravo. 

Potraviny s omega - 6 mastnými kyselinami

Pokojne si ráno dajte orechy, ryby, údeného lososa. Toto sú všetko potraviny, ktoré obsahujú prospešné omega - 3 mastné kyseliny. Avšak tie, ktoré majú najmä omega - 6, by ste najmä v raňajkovom čase mali obmedziť. Spomaľujú totiž metabolizmus a to vo výraznejšej miere ako predpokladáte. 

Čítajte tiež: Clean beauty: Dopracujte sa k nádhernej pleti a telu bez zbytočnej chémie, ktoré vecičky sú must-have?

Pochádzajú zo živočíšnych tukov a nájdete ich v masle, či smotane. Takže namiesto chlebíka s maslom si ráno radšej dajte kvalitnú mrkvovú nátierku. 

Sladké cereálie

Ide o rýchlu formu raňajok, ktorá sa na prvý pohľad naozaj tvári aj veľmi zdravo. Avšak, tie, ktoré kúpite bežne v obchode, obsahujú zväčša veľké množstvo karbohydrátov, ktoré človeka síce zasýtia, no na veľmi krátky čas a potom je metabolizmus zase spomalený.

Namiesto nech si pripravte klasické nesladené vločky, pridajte dobrý grécky jogurt, ovocie a posypte to škoricou. Pre svoju figúru tak urobíte oveľa viac. 

Kupované smoothie

Opäť ide o raňajky, ktoré predstavujú akúsi skratku. Je to rýchlo, tvári sa to efektívne a kvalitne, no opak je pravdou. Takmer všetky druhy kupovaných smoothie obsahujú zbytočné množstvo pridaného cukru, ktorý síce vytvorí pocit sýtosti, no opäť len na krátky čas a následne ako vám klesne hladina inzulínu, dostanete vlčí hlad. A to je niečo, čo rozhodne postave neprospieva. Preto, keď máte radi túto formu raňajok, radšej si smoothie pripravte doma. 

Neprehliadnite: Starnutie tváre by mnohé ženy obišlo: Stačí nevynechať túto beauty rutinu a zažijete ten rozdiel

Vtedy presne viete, čo do neho pridávate a nielenže si ušetríte kalórie, ale skutočne môžete využiť ovocie a zeleninu, ktoré patria medzi výrazné spaľovače tukov. Výborný je napríklad grep, maliny, špenát a trošku škorice.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe