Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré potláčajú chuť na sladké by ste mali mať v dennom jedálničku: Vďaka nim dokážete zhodiť v krátkom čase

Chudnutie a diéty

Pri chudnutí zohráva skladba nášho jedálnička najdôležitejšiu úlohu. Pokiaľ však chcete efekt znižovania hmotnosti o niečo urýchliť, stavte na potraviny, ktoré potláčajú chuť na sladké, ale aj celkovo znižujú apetít.

Chutia dobre, sú zdravé, obsahujú množstvo prospešných látok a navyše pomáhajú aj znižovať chuť na sladké. Keď ich implementujete do svojho jedálnička, v tom najlepšom sa to preukáže aj na vašej postave. Viete, čo je ideálne obsiahnuť v stravovacej rutine nielen pred letom? 

Škorica

Škorica patrí medzi základné zložky, ktoré by ste v jedálničku mali mať, pokiaľ chcete znížiť chuť na sladké, eliminovať svoju hmotnosť a snažíte sa nejakým spôsobom zhodiť. Ideálne je dopriať si ju hneď vrámci raňajok, pretože organizmus pripravíte na deň a zároveň nemusíte čeliť návalom vlčieho hladu.

Čítajte tiež: Veľa ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to nakoniec nedarí

No a malý bonus navyše je  že prirodzene zlepšuje náladu. Stačí ak zmiešate jednu lyžičku v teplej vody, pridáte pár kvapiek citróna, med a vypijete. 

Bobuľové ovocie

Bobuľové ovocie obsahuje veľké množstvo vlákniny, vitamín B6, stabilizuje hladinu cukru v krvi a obsahuje aj veľké množstvo antioxidantov. Práve tie nielen znižujú chuť do jedla, ale prispievajú k zlepšeniu trávenia.

Preto sa odporúča dopriať si ho každé ráno a ideálne aj vrámci malého snacku poobede. Vtedy totiž večer zjete oveľa menej ako by to bolo štandardne. 

Grapefruit

Pri chudnutí je grapefruit ideálnym ovocím, ktoré by ste si mali dopriať. Dokáže veľmi rýchlo naštartovať spaľovanie, znižuje brušný tuk, hladinu cholesterolu a skutočne vo výraznej miere dokáže eliminovať chuť na jedlo. 

Melón

Melón má v sebe karotény, ktoré sa menia na vitamín A, vitamín B, C, K. Zároveň je aj mimoriadne bohatý na látky ako draslík, horčík, meď, vápnik, sodík, železo, mangán. Ak si ho doprajete aspoň trikrát do týždňa, viete efektívne bojovať proti ukladaniu tukov, pomáhate stimulovať funkciu pečene, čiže očistíte organizmus od toxínov.

Mohlo by vás zaujímať: 10 000 krokov denne: Marketingový ťah alebo koľko treba odchodiť, ak chceme schudnúť?

To je všetko, čo pri eliminácii hmotnosti potrebujete. Viete takto telo prirodzene prečistiť, naštartovať spaľovanie a dodať mu zároveň dostatok vitamínov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe