Presunúť na hlavný obsah

5 sexuálnych fantázií na okorenenie vášho intímneho života: Toto radia odborníci

Sex

Pokiaľ do svojho intímneho života potrebujete vniesť dávku vášne a erotiky, stavte na sexuálne fantázie. Tie dokážu skutočne zapáliť iskru aj tam, kde už vyhasína.

To, čo robí fantáziu mocnou je skutočnosť, že je to práve: FANTÁZIA

Pokiaľ ide o sexuálne fantázie, nie každý scenár by sa mal naplniť v realite. Hoci premýšľanie o tabuizovanom akte alebo situácii môže byť intenzívne erotické, možno ich v skutočnosti nechceme robiť. Namiesto toho môžu tieto fantázie ponúknuť pohľad do aspektov našich emócií, ktoré sa snažíme zosúladiť v živote.

Čítajte tiež: Sexovali sme nonstop, no aj tak šiel vždy za inou: Podvádzal ma na každom kroku a so všetkými kamarátkami

O niektorých fantáziách však môže byť ťažšie hovoriť s partnerom ako o iných, napríklad o tých, ktoré zahŕňajú trojku. Je tiež dôležité vedieť, že predstava, že si užívate s niekym iným, nemusí nutne znamenať, že sa snažíte podvádzať alebo že ste v emocionálnej afére.

To, čo robí fantáziu mocnou, je skutočnosť, že je to práve toto: fantázia! Jej podstatou je pomôcť vám spracovať veci a nie je odrazom žiadnej latentnej erotickej túžby. Azda aj preto je dôležitá a aj vďaka nej, tak dokážeme opäť vniesť iskru do vzťahu.

Mocenská hra

Existuje dôvod, prečo malo 50 odtieňov sivej taký úspech. Vraj až 65 percent žien sníva o sexuálnej dominancii. Je to lákavé, pretože sa vzdáte všetkého pocitu kontroly. Ste podriadení tomu, kto sa vás dotýka a podvedome si dávate povolenie byť nespútaní.

Fantázie zahŕňajúce mocenskú hru môžu hovoriť o túžbe získať alebo vzdať sa kontroly nad našim súkromným životom, pracovným životm alebo rolou v spoločnosti. Samotná dynamika sily v erotickom kontexte, vytvára potom to zmyslové vzrušenie.

Fantazírovanie o trojke 

Toto sa rovnako týka mužov aj žien, hoci o tejto konkrétnej fantázii hovoria páry azda najmenej. Predstavy byť stredobodom pozornosti aj v očiach niekoho iného - popri vlastnom partnerovi, totiž dokázateľne v človeku zvyšujú sebavedomie, ego a samozrejme aj túžbu.

Už len toto pomyslenie dokáže potom váš sex doma, dostať do úplne inej roviny, hoci k samotnému aktu s treťou osobou nikdy nemusí prísť. 

Sex s neznámym

Už sa vám niekedy v snoch objavil sexi cudzinec? Áno, anonymná fantázia sexu s cudzincom umožňuje vyhnúť sa problémom, ako je pripútanosť, intimita alebo žiarlivosť. Aj to je vzrušujúce.

Fantázie o sexe s cudzími ľuďmi, môžu vyjadrovať túžbu oslobodiť sa od tlaku, povinností a zodpovednosti voči ostatným. Často sú totiž skôr o tom, čo daná osoba predstavuje, než o tom, kým je. 

Sex so známymi

Podľa prieskumov až 66% žien fantazíruje o sexe so známym mužom. Ak sa teda váš šéf, manžel vašej priateľky alebo sused zrazu objavia v jednej z vašich fantázií, nezľaknite sa. Jedným z najväčších nepriateľov sexuálnej túžby a uspokojenia je nuda, najmä v dlhodobých vzťahoch.

Fantazírovanie o niekom, koho poznáte, je čiastočne spôsobené tým, že sa pravidelne objavuje vo vašom skutočnom živote a tiež preto, že novosť, tajomno, zvedavosť a predstavivosť sú všetky charakteristické znaky túžby. A toto sa snažíte preniesť aj domov do spálne.

Milovanie na romantickom mieste

Najmä pre ženy sú vo fantáziách dôležité emocionálne a kontextové faktory, pričom romantické prostredie im ich môže pomôcť naštartovať. Sex na opustnej pláži, v mori, pri západe slnka v starom majáku, to všetko umocňuje predstavy, kde môžete byť len v prítomnom okamihu. Nič na vás nečaká, len sa smiete uvoľniť do absolútnej blaženosti. A čo je viac sexi, no nie?

Neprehliadnite: Sex, ktorý pomotá hlavu nejednému mužovi: Ženy, ktoré ho privedú k vyvrcholeniu týmto spôsobom, majú vyhraté

Pamätajte, že fantázie nám umožňujú zapojiť sa do imaginárnych scenárov bez komplikácií v reálnom svete – ako je žiarlivosť, zranené city, urážanie druhých. Aj preto sú skvelé!

Hovoríte so svojim partnerom o sexuálnych fantáziách?

spolu hlasovalo 252 ľudí

Nie
115