Presunúť na hlavný obsah

Schudnete, predĺžite si život a vytvarujete postavu: Odborníci odhalili počet krokov, ktoré by ste mali urobiť denne

Chudnutie a diéty

Hoci na fitko nemáte čas, cesta za vytúženou postavou je možno jednoduchšia ako predpokladáte. Skutočne občas stačí málo. Skúste vymeniť výťah za schody, auto využívajte minimálne a pridajte počet krokov do bežných dní. Ak ich dosiahnete určitý počet, uvidíte výsledky.

Koľko krokov denne musíme prejsť aby sme videli úbytok na váhe a zlepšenie kondície?

Pamätáte si, keď v čase pandémie chodili výzvy, kedy ste mali urobiť 10 000 krokov denne? Koľko by ste ich však mali reálne spraviť za deň, ak chcete vidieť zmeny na svojej postave? Odborníci odhalili číslo, ktoré je v tomto smere kľúčové.

Neprehliadnite: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

Najnovšia štúdia zistila, že zdraví dospelí urobia približne 4 000 až 18 000 krokov denne, v závislosti od svojho životného štýlu a aktivít. A hoci sa to nezdá, práve toto je podstatné, pokiaľ chcete vidieť na svojej postave rýchle zmeny a úbytok na váhe. 

Počet krokov za deň:

  • Neaktívny: menej ako 5 000 krokov za deň
  • Priemerný: pohybuje sa od 5000 do 9 999 krokov za deň
  • Aktívny: viac ako 10 000 krokov za deň

Počet krokov, na ktoré sa za deň zameriate, by mal vychádzať z vašich cieľov. Samozrejme presné číslo je založené na faktoroch, ako je váš vek, pohlavie a strava, no to, čo je dokázateľné je fakt, že aspoň 15 000 krokov denne koreluje s nižším rizikom metabolického syndrómu. Ale ak sa vám 15 000 krokov za deň zdá ako vysoký cieľ, už 11 000 vám pomôže schudnúť a zlepšiť náladu. 

Ak chcete zapracovať na svojej kondícii, musíte vedieť, koľko krokov v súčasnosti priemerne prejdete za deň. Pokiaľ zistíte, že vaša úroveň aktivity a počet krokov sú na nízkej úrovni, ideálne bude začať pridaním 250 až 500 krokov za deň až sa dopacujete k 11 000. 

Ako prirodzene zvýšiť počet krokov počas dňa:

  • Každý deň si urobte prechádzku. Ak nestíhate plnohodnotnú 60 minútovú, rozdeľte si ju na tri mini časti (ráno, poobede a večer), kedy sa vždy aspoň 10 minút prejdete.
  • Namiesto odosielania okamžitých správ alebo e-mailov kolegom, vstaňte a choďte k ich stolom (ak pracujete v kancelárii)
  • Kedykoľvek budete mať počas dňa možnosť, vedome sa vyberte o kúsok ďalej. Zaparkujte napríklad v hornej časti parkovacej garáže v práci a choďte dolu do budovy.
  • Pred obchodom s potravinami zaparkujte ďalej.
  • Choďte po schodoch. Keď sa dostanete na poschodie kam potrebujete ísť, otočte sa a tento proces zopakujte.
  • Vždy, keď je to možné, snažte sa telefonovať na miestach, kde môžete počas rozhovoru chodiť alebo sa prechádzať.
  • Ak máte deti a čakáte ich na krúžkoch, namiesto sedenia sa počas ich tréningov prechádzajte.

Čítajte tiež: Extra silný spaľovač tuku: Na tento prírodný koktejl nedajú dopustiť aj svetové topmodelky, stačia vám 3 ingrediencie

Toto všetko vyzerá ako drobnosti, no každý krok sa počíta. Na to nezabúdajte. Ak takto zvýšite svoju aktivitu verte, že neprejde ani celý mesiac a na svojom tele uvidíte výrazné a pozitívne zmeny. Navyše, takýto aktívny životný štýl aj dokázateľne predlžuje život a jeho kvalitu.

Koľko krokov denne urobíte?

spolu hlasovalo 383 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe