Presunúť na hlavný obsah

Vek, v ktorom prežívame najšťastnejšie obdobie života: Odborníci prišli na to, kedy nájdeme rovnoháhu a vytúženú spokojnosť

Zábava

Viete v akom veku sa cítime najspokojnejšie a najšťastnejšie? Odborníci prezradili konkrétne číslo aj to, čo to ovplyvňuje.

Nemáme už tie neustále tendencie sa za niečím náhňať, ale vnútorne nachádzame uspokojenie

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, kedy sme v živote najšťastnejší? Kedy naozaj nájdeme vytúžený balance a rovnováhu? Výsledky, s ktorými prišli odborníci vás zrejme prekvapia. Paradoxne najnáročnejšie obdobie života prežívame v tom najaktívnejšom čase okolo tridsiatky.

Mohlo by vás zaujímať: Štyri znamenia, ktorým sa kompletne zmení život v roku 2023: Koho čakajú najväčšie zmeny?

Mnohokrát úroveň našich endorfínov výrazne klesá a spôsobuje to viacero faktorov. Sú nimi rodičovstvo, finančná stránka, pracovné vyťaženie. To všetko umocňuje stresové hormóny, tlak na seba a dávanie do úzadia vecí, po ktorých naozaj túžime.

Zistilo sa tiež, že mladé páry dosiahli najvyššiu spokojnosti tesne predtým, ako sa im narodilo prvé dieťa, no potom hodnota šťastia u nich klesala. Nadobudli ju znova až okolo 45 -tky. A práve to je ten vek, ktorý sa považuje za zlomový. Toto obdobie sa volá aj ustálená dospelosť. Človek si konečne oveľa viac verí, má pocit, že už dokáže zvládať aj náročné situácie, je ustálený a zastabilizovaný.

Nemáme už tie neustále tendencie sa za niečím náhňať, ale vnútorne nachádzame uspokojenie. Vieme si užívať prítomnosť, nechce sa nám už zbytočne hrabať v minulosti, dokážeme vyhodnotiť a aj si povedať, čo nás v živote napĺňa. Konečne už seba vieme dávať prirodzene do popredia.

Čítajte tiež: Najlepší január čaká štyri znamenia: Zmena práce, výmena partnera, to všetko do vášho života prinesie šťastie

Sme už obklopení len ľuďmi na ktorých nám záleží a aj táto selekcia nás teší. Ak to spojíme všetko dokopy, vznikne naozaj akýsi koktail šťastia. Vnímate to rovnako? 

- Najčítanejšie -