Presunúť na hlavný obsah

Vlasové SOS na jar: Dajte zbohom krepovaniu a polámaným končekom, takto si dáte korunu krásy opäť do formy

Krása

V zimnom období vždy dostanú vlasy poriadne zabrať. Pokiaľ im chcete vdýchnuť nový život, stavte na kombináciu, ktorá nesklame. Vieme presne ako opäť docielite lesk, jemnosť a prirodzený objem.

Jarné SOS pre vlasy

Základom po zime je prejsť na cielenú starostlivosť. Samozrejme umývanie a úprava vlasov sú alfa a omega každej rutiny. V prvom rade sa uistite, že kupujete produkty, ktoré neobsahujú sulfáty, parabény, alkohol, farbivá a umelé vône. Pravidelne si umývajte vlasy, aby ste sa zbavili nečistôt, mazu a odumretých kožných buniek.

Čítajte tiež: Schudnite 10 kíl za mesiac: Tajomstvo úspechu sa skrýva v troch číslach, ktoré si musíte pamätať – 5, 8 a 10

Na opravu poškodených vlasov môžete použiť hĺbkové ošetrenia, ktoré obsahujú účinnejšie zložky a majú dlhšiu dobu pôsobenia. V prípade, ak máte skutočne veľmi zničené vlasy je dobré absolvovať kúru u profesionálneho hairstylistu. Inak vám vystačia aj domáce masky, ktoré dokážu urobiť veľmi slušnú službu.

Domáca maska pre rekonštrukciu vlasov

Budete potrebovať: olivový olej, žĺtko z vajíčka, sneh z dvoch bielok, kurkumu, šťavu z jedného citróna. V miske zmiešate štyri polievkové lyžice olivového oleja, s jedným žĺtkom z vajíčka, za stáleho miešania pridávajte sneh z bielka. Do zmesi dajte lyžičku kurkumy a šťavu z citróna. Vyšľahajte do hustejšej "pasty". Masku aplikujte na vlasy, prekryte fóliou, uterákom a nechajte pôsobiť aspoň hodinu.

Avokádová maska

Výborná je aj avokádová maska. Zo zrelého avokáda a vajíčka si vyrobte masku na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Avokádo je bohaté na vitamíny, minerály a mastné kyseliny – teda všetko, čo potrebujete pre zdravé vlasy.

Banánová maska

Zrelý banán rozmixujte s tvarohom a zmiešajte s olivovým olejom. Naneste túto zmes na vlasy a pokožku hlavy. Po 10 minútach umyte jemným šampónom. Banány obsahujú sacharidy, draslík, vitamíny a prírodné oleje potrebné na dodanie vlhkosti do vlasov.

Zastrihnite si vlasy

Nechajte si vlasy zastrihnúť raz za 6-8 týždňov, aby ste odstránili rozštiepené končeky. Dôležité je to obzvlášť po zime. Rozštiepené končeky, ktoré neriešite, môžu spôsobiť krehkosť, suchosť a lámavosť vlasov.

Veci, na ktoré by ste pri úprave vlasov nemali zabúdať:

  • Sušte vlasy vždy z diaľky. Fény sú známe tým, že môžu spôsobiť veľké škody.
  • Používajte vždy prípravky na tepelnú ochranu. Tieto produkty majú pomôcť chrániť vlasy a zabrániť štiepeniu končekov.
  • Pri žehličkách pracujete s nižšou teplotu. Čím vyššia je teplota, tým viac škody môžete spôsobiť.
  • Skúste viac nechávať vlasy preschnúť na vzduchu.

Používajte oleje 

Kokosový olej je jedným z najlepších prírodných produktov pre vlasy. Dokáže preniknúť do hĺbky a opraviť poškodenie vlasov.

Olivový olej je považovaný za vynikajúci hydratačný prostriedok a môže pomôcť doplniť stratenú vlhkosť.

Mandľový olej pomáha pri rehydratácii suchých prameňov a znižuje krepovanie.

Arganový olej je obohatený o vitamín E a A. Vlasy hydratuje a zabraňuje lámavosti.

Neprehliadnite: Sexi telo na počkanie: Jedna zásadná zmena v jedálničku vám pomôže dopracovať sa k ideálnej figúre

- Najčítanejšie -