Presunúť na hlavný obsah

Štíhlejšie stehná a krajší zadok na počkanie: Zostava, ktorú si nielen pred letom zamilujete

Chudnutie a diéty

Všetky obzvlášť pred letnou sezónou túžime po krajšom, pevnejšom tele a sexi krivkách. Skúste overenú zostavičku svetových topmodeliek, ktorá je na stehná a zadok naozaj účinná.

Pokiaľ sa chcete pred letom dostať do TOP formy, teraz je ten najvyšší čas. Vyhnete sa tak rýchlym diétam, extrémnym detoxom a telo si vytvarujete bez zbytočného jo-jo efektu. Skúste staviť na jednoduchú zostavu troch cvikov. Sú efektívne, účinné a nedajú na ne dopustiť aj svetové topmodelky. Len teda treba ich robiť poctivo každý deň, keď túžite vidieť výsledky čo najskôr.

Začnite kardiovaskulárnym cvičením

Kardiovaskulárne cvičenia, ako je bicyklovanie, beh, plávanie, či skákanie na švihadle spaľujú kalórie naozaj veľmi rýchlo. Bicyklovaním počas 30 minút môžete spáliť 250 až 500 kalórií v závislosti od vašej rýchlosti a hmotnosti, skákaním na švihadle dosiahnete rovnaký efekt už po 15 minútach a pri šprinte ešte v nižšom časovom horizonte. Tu si vyberte kardio podľa vlastných preferencíí aj toho, koľko času máte. Na rozcvičenie je to však dokonalé.

Čítajte tiež: Nafúknuté brucho rieši skoro každý druhý: Za balónovým bruchom sú najčastejšie tieto zlé stravovacie návyky

Musíte si tiež uvedomiť, že na to, aby ste stratili tuk, potrebujete telo dostať do kalorického deficitu. V tomto stave spaľuje viac kalórií, ako každý deň prijmete. Takéto zhadzovanie prirodzene zoštíhli vaše nohy (zvyčajne ako prvé), ale nemôžete stratiť tuk len z nôh, schudnete z celého tela – tváre, rúk, brucha. Na krajšie stehná je to však vysoko účinné!

Pokračujte drepmi a variáciami drepov

Toto je jedno z najlepších cvičení na tvarovanie pekného a pevného zadku. Pri drepoch zapájate stehná, zadok aj lýtka, pričom si budujete skvele vyzerajúce nohy. Aby ste zo svojho tréningu dostali čo najviac, zaujmite široký postoj – širší ako je vzdialenosť bokov – a podrepnite aspoň rovnobežne.

Dostať sa pod paralelu si vyžaduje čas na vybudovanie flexibility a mobility. Keď si osvojíte tradičný drep, môžete vyskúšať sumo drepy, drepy s jednou nohou a drepy do strany.

Zakončite cvičenie mŕtvym ťahom

Ak by ste si mohli vybrať len jeden cvik na celé cvičenie spodnej časti tela, mŕtvy ťah by bol najlepšou voľbou. Je to jeden z najefektícnejších aktivátorov gluteu, avšak vyžaduje si prax. Postavte sa k činke tak, aby ste si videli celé nohy, dajte ich na šírku ramien, činku chyťte oboma rukami s dlaňami smerujúcimi nadol, hlavu vystrite a narovnajte si chrbát.

Neprehliadnite: Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Nadýchnite sa a potom začnite dvíhať činku postupne po holeniach až ku kolenám. Tesne za úrovňou kolien posúvajte bedrá dopredu a postupne sa vystrite, pričom chrbát má byť rovný po celý čas.

TIP NA ZÁVER:

Dajte si záväzok prijímať menej kalórií. Obmedzte alebo sa vyhnite vysoko spracovaným potravinám a sladeným nápojom, jedzte veľa čerstvej zeleniny a ovocia, celozrnných výrobkov a chudých bielkovín plus mierne množstvá nízkotučných mliečnych výrobkov a zdravých rastlinných tukov. Efekt tak docielite oveľa skôr!

- Najčítanejšie -