Presunúť na hlavný obsah

Tieto princezné sa stávajú vzorom pre ďalšie generácie: Nosia konfekciu a nakupujú v bežných obchodoch

Zahraničné celebrity

Protokol, ktorým sa musia členovia kráľovských rodín riadiť je jedna vec, no povahové črty jednotlivcov sú niečo iné. Tieto princezné sa stávajú vzorom v mnohých ohľadoch. A to je medzi nimi značný generačný rozdiel. Kto sa snaží o autenticitu?

Priekopníčka Diana

Princezná Diana bola ženou, ktorú buď ľudia milovali, alebo nenávideli. Aj keď rozhodne v tej prvej kategórii ich bolo výrazne viac. Bola prirodzená, na nič sa nehrala, čo sa v kráľovskej rodine v tom čase nenosilo. Vymykala sa z toho, čo konsenzus monarchie predstavoval a vôbec jej to nevadilo. Napríklad aj taká recyklácia oblečenia v čase jej pôsobenia v paláci, nebola bežná, no ona ju milovala.

Čítajte tiež: Kate Middleton pred 10 rokmi a dnes: Manželka budúceho kráľa musela zmeniť nielen štýl, ale aj svoju osobnosť

Nemala problém objaviť sa v tých istých šatách viackrát, pričom zmenila len základné doplnky. Už vtedy prehlasovala, že šetrí túto planétu pre svoje deti, hoci to ani zďaleka nebolo takou veľkou témou, ako teraz. Napríklad svoj obľúbený zafír nosila raz ako prívesok, inokedy ako brošňu. Aj s takýmito malými detailami sa vedela vyhrať. V tomto bola nesmierne kreatívna.

Anna stavila už pred rokmi na nadčasovosť

Zo sytému sa vymyká aj anglická princezná Anna. Hoci členovia monarchie by nemali nakupovať v bežných reťazcoch, ona to robila už pred 40 rokmi. Vždy prehlasovala, že miluje trvácnosť, no to neznamená, že tú dokážu zaručiť len poprední návrhári. Rovnako ako kedysi Diana, ani Anna nemá vôbec žiaden problém ukazovať sa na veľkých akciách viackrát v tom istom modeli. Navyše pri nej môžeme skutočne tvrdiť, že ide o kúsky, ktoré má v šatníku celé generácie. 

Napríklad, keď sa ukázala na konských dostihoch v tom istom plášti, ktorý mala oblečený v roku 1980 na vojenskej prehliadke, všetci zostali šokovaní. Vtedy mala na sebe len iný klobúk a doplnky. Aj ona chce mladú generáciu naučiť, že sa oplatí investovať do nadčasových a naozaj kvalitných vecí a netreba len podliehať aktuálnym trendom.

Aj Kate zaviedla recykláciu

Princezná Catherine je ženou, ktorá zbožuje kombinovať drahé dizajnérske kúsky s prvkami oblečenia z bežnej konfekcie. Aj preto sa stala veľkou inšpiráciou pre ženy všetkých vekových kategórií. Je jasným dôkazom toho, že princezná môže byť rovnako očarujúca v šatách od Emilie Wickstead ako zo Zary. Dokonca k tým dvojtisícovým si vtedy dala náušnice, ktoré stáli menej ako päť libier. S týmto vôbec nemá problém. No a pokojne si tieto kúsky vezme dvakrát.

Neprehliadnite: Najsledovanejšia milenka sveta: Britom mimoriadne dlho trvalo, kým pochopili, prečo ju Charles tak miluje

A robí to aj pri svojich deťoch. Platí však zásada, že v čomkoľvek sa z bežne dostupnej konfekcie objaví, okamžite je to vypredané. Catherine tak rozhodne udáva smer a štýl.

- Najčítanejšie -