Presunúť na hlavný obsah

5 druhov snov, ktoré signalizujú problém vo vzťahu: Podľa odborníka im venujte pozornosť, kým nie je neskoro

Lifestyle

Hovorí sa, že väčšinu svojich snov zabudneme. Takže, ak sa zobudíte z jedného takého, ktorý si pamätáte, mali by ste zbystriť. Vraj, keď snívame, v skutočnosti riešime svoje problémy. Existuje niekoľko konkrétnych snov, ktoré signalizujú problém vo vzťahu. O ktoré ide?

Profesionálny analytik a autor snov oslovený portálom bestlifeonline.com, hovorí: „Keď snívame, v skutočnosti riešime problémy. Sny sú správy od vás, pre vás, o vás, aby vás vylepšili.“ V niektorých prípadoch môžu byť aj signálom toho, že v našom milostnom živote nie je niečo v poriadku. O ktoré sny ide?

Mohlo by vás zaujímať: Podvádzanie je jeden z 5 najčastejších snov: Existuje viacero dôvodov, prečo sa vám sníva

Niekto vo sne podvádza alebo je podvádzaný 

Ak sa vám sníva, že ste podvádzaný, môže to znamenať, že máte pocit, že v skutočnom živote ste zanedbávaný, vynechávaný. Preto by ste sa mali samých seba opýtať: „Akým spôsobom sa cítim vo vzťahu podvádzaný/podvádzaná?“ Ak ste naopak vy vo sne ten, ktorý podvádza, je neverný, je pravdepodobné, že máte tak isto nevyriešené problémy a môžete v skutočnom živote pociťovať túžbu byť neverný. Rovnako to však môže podľa odborníka symbolizovať váš základný pocit úzkosti, viny, neistoty, strachu z opustenia, nenaplnených potrieb a túžob. „Môže to byť dokonca aj vaša myseľ, ktorá vám pripomína dôsledky „prekročenia nevhodných hraníc“, alebo to môže znamenať príťažlivosť k novým ľuďom alebo skúsenostiam,“ dodáva odborník na margo tohto typu sna. 

Sníva sa vám o vašom bývalom/bývalej

Ak často snívate o svojom bývalom, môže to znamenať, že stále spracovávate emócie z tohto vvzťahu alebo rozchodu. Tiež do môže znamenať, že máte obavy, strach, že sa história bude opakovať pri ďalšom alebo súčasnom vzťahu: „Naše sny si často požičiavame z minulosti, aby sme ich mohli porovnať so súčasnosťou, aby nám pomohli určiť, či sme pokročili alebo sa znova zaoberáme rovnakou starou vecou,“ vysvetľuje odborník ďalej. 

Čítajte tiež: Skrytý význam snov: Aj vďaka nim dokážete nájsť odpoveď na životné otázky, ktoré ovplyvňujú našu budúcnosť

Sníva sa vám o autách 

Ak máte sen, v ktorom ste vy a váš partner spolu v aute, budete chcieť venovať pozornosť tomu, kto sedí za volantom, v akom stave je auto a ako auto jazdí: „Ak váš partner šoféruje a vy zrazu chytíte volant, pretože auto sa vymklo kontrole, „jeden z vás môže byť príliš kontrolný, alebo práve naopak, veľmi nedbalý,“ opisuje tento typ vzťahového problému, ktorý sa premieta do snov. Tiež dodáva, že ak vaše auto nenaštartuje alebo je zaseknuté, váš vzťah môže byť tiež pozastavený. Ak snívate o strate alebo krádeži auta, mohlo by to znamenať, že vzťah stratil smer alebo že vy alebo váš partner už nie ste v tomto vzťahu motivovaný, aby napredoval. Tiež sa vám môže zdať, že máte autonehodu, čo signalizuje veľké varovanie, že váš vzťah sa čoskoro môže rozpadnúť. 

Sníva sa vám o lodiach 

Všetci asi poznáme slovný zvrat „loď lásky“, ktorý tiež vypovedá o vzťahu. Aj loď vo sne vám skutočne dokáže veľa napovedať o vašom vzťahu: „Voda v snoch zvyčajne predstavuje naše emócie, takže „potápajúca sa loď je obrovským varovaním, že váš vzťah upadá... pravdepodobne preto, že ste na seba vzali príliš veľa drámy alebo negativity, rovnako ako potápajúca sa loď nabrala príliš veľa vody,“ objasňuje odborník. Ak sa vám sníva, že vaša loď je stratená v mori alebo len tak unášaná morom, vodou, symbolizuje to aj to, že vo vlastnom vzťahu sa nachádzate v akomsi vzduchoprázdne a váš vzťah nenapreduje. Môže sa vám dokonca zdať o bojovej lodi, ktorá je zase symbolom toho, že vo vašom vzťahu je príliš veľa hádok, bojov a konfliktov. 

Sníva sa vám o mačkách a psoch 

Mačky a psy môžu veľmi vypovedať o stave vášho vzťahu. Psy sú podľa odborníka najčastejším symbolom vzťahu v našich snoch, pretože sú známe svojou lojalitou a tým, že sú skvelými spoločníkmi. Ak je pes vo sne chorý alebo umiera, v reálnom živote môže umierať aj váš vzťah. Ak vás ten pes vo sne ohrozuje, útočí na vás, môžete byť aktuálne v toxickom vzťahu. 

Neprehliadnite: 10 najúžasnejších faktov o snoch, ktoré vyrážajú dych: Kapacita mozgu nám na pochopenie nestačí!

Na druhej strane, mačky, majú tendenciu symbolizovať sexuálnu energiu: „Takže ak je mačka vo vašom sne chorá, zranená, mŕtva alebo umiera... je to znamenie, že sexuálna energia vo vašom vzťahu je tiež mŕtva alebo umiera,“ poznamenáva na záver odborník. 

Sníva sa vám tiež jeden z týchto snov, ktorý odzrkadľuje aj vaše citové problémy vo vzťahu?

spolu hlasovalo 61 ľudí

Áno
17
Nie
44

 

- Najčítanejšie -