Presunúť na hlavný obsah

5 potravín, ktoré treba implementovať do jedálnička: Krajšia pleť bez akné a zbavíte tiež telo nafúknutosti

Chudnutie a diéty

Keď túžite po krásnom tele a bezchybnej pokožke, zamerajte sa na svoju stravu. Pozrite sa, ktoré zložky treba implementovať do jedálnička, pokiaľ chcete nielen dobre vyzerať, ale aj sa tak cítiť.

Kontrola hmotnosti je predovšetkým hormonálna reakcia na určité potraviny. Práve hormóny vysielajú signály do mozgu, ktoré ovplyvňujú naše chute, hlad, telesnú hmotnosť, dokonca aj kvalitu pokožky a stav pleti.

Preto je dobré mať v jedálničku také, ktoré sú naozaj prospešné a dokážu organizmu pomôcť. Týchto 5 zložiek by ste si mali dopriať naozaj pravidelne. Dokážu totiž hotové zázraky.

1. Vajcia

Vajcia obsahujú takmer všetky základné vitamíny (s výnimkou vitamínu C), plus minerály ako fosfor, vápnik a draslík. Okrem toho, že sú zdrojom kompletných bielkovín, človeka aj rýchlo zasýtia a to na dlhú dobu. Znižujú tiež sekréciu hormónu hladu ghrelínu po jedle, čím výrazne eliminujú pocity túžby po jedle. 

2. Avokádo

Avokádo je vo svete výživy úplne podceňované. Má však vysoký obsah vlákniny a je kvalitným zdrojom zdravých tukov, vďaka čomu je skvelou potravinou na zníženie hladu. Zároveň je prospešné aj pre pleť a dokáže pomôcť s elimináciou vrások práve zvnútra. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

3. Orechy a semená

Orechy a semená majú rôzne zdravotné výhody. Všetky orechy sú dobrým zdrojom vlákniny, bielkovín a zdravých tukov, pomáhajú znižovať pocit hladu. Semená sú skvelým zdrojom minerálov. Pokiaľ si ich doprajte pravidelne, viete naozaj veľmi pekne eliminovať prejavy celulitídy a pomôcť si tak práve pomarančovou pokožkou.

4. Zázvor

Stimuluje imunitný systém a krvný obeh. Pôsobí antibakteriálne, antisepticky a prispieva k detoxikácii organizmu. Ideálne je dopriať si ho v čo najčerstvejšej forme. Vtedy zachováte všetky cenné zložky. 

5. Strukoviny

Strukoviny majú pozitívny vplyv na sýtosť a zároveň aj stav pleti. Ich vysoký obsah vlákniny vás udrží dlhšie sýtych, čo zabraňuje prejedaniu. Navyše obsahujú živiny, ktoré vyživujú aj črevné baktérie a pomáhajú prečistiť pokožku zvnútra. 

Čítajte tiež: Konzumácia týchto 4 potravín vám pomôže spáliť viac kalórií: O jednej z nich by ste to možno nepovedali

- Najčítanejšie -