Presunúť na hlavný obsah

Hovorí sa, že žena si podvedome vyberie za muža kópiu svojho otca: Hoci práve to som nechcela, stalo sa

Sex a vzťahy

Tatiana nemala dobrý príklad v otcovi. Už od detstva si pripomínala, že nikdy nebude taká hlúpa ako jej matka, aby zostávala s mužom, ktorý ju ponižuje a ničí jej sebavedomie. No než sa nazdala, ocitla sa vo vzťahu presne s takýmto mužom. Samej seba sa pýtala, ako je to možné?

Psychické týranie, slová dokážu raniť viac než bitka 

Tatiana nemá na svojich rodičov práve idylické spomienky. Večne nespokojný, ufrflaný otec, ktorý ponižuje a psychicky týra jej matku. Tej vždy vyčítala jej striedmosť, mäkkosť, poddajnosť,  akoby nemala vlastný rozum, vlastnú seba hodnotu, akoby bola odkázaná na takéto správanie. „Už ako malá a najmä v období dospievania som si dala sľub, že mne toto žiadny muž nikdy neurobí. Nikdy nedovolím, aby sa nado mňa nejaký povyšoval a navrával mi, že som neschopná a bez neho som nič. Otec matku nikdy neudrel, ale mám pocit, že psychické týranie, slová, dokážu raniť oveľa viac. Mama začala byť sama sebou, až keď zomrel, bohužiaľ,“ opisuje podrobnosti vzťahu svojich rodičov a aký to malo na ňu vplyv, Tatiana. 

Mohlo by vás zaujímať: Urobila som všetko, aby som ho potešila: Po rokoch som zistila, že mi vzal všetko a ja som mu to dovolila

Asi po roku som zistila, že som  vo vzťahu s obrazom vlastného otca 

Keď Tatiana dospela, mala niekoľko vzťahov, ale žiadny muž jej nejako zvlášť neučaroval. Potom však prišiel taký, na ktorého by povedala, že skutočne čakala celý život, presný opak jej otca, a ona sa naozaj vážne zamilovala: „Doposiaľ so žiadnemu mužovi nikdy nedovolila, aby so mnou jednal ako v bavlnke. Nenechala som sa rozmaznávať, pretože to by mu dalo moc nado mnou, že si so mnou môže robiť, čo chce. Aspoň tak som to vnímala. Marián mal však charizmu. Vystupoval nenútene, pýtal sa od začiatku na môj názor, nechal rozhodovať mňa, keď sme mali vybrať čo i len miesto pre večeru. Bol galantný, šarmantný, vzrušujúci a k tomu manažér. Boli sme spolu niečo cez rok, keď som zistila, že som vo v podstate vo vzťahu s obrazom vlastného otca,“ pokračuje v rozprávaní svojho príbehu. 

Čítajte tiež: Dominika si myslela, že našla lásku svojho života: Po tom, ako vstúpila do manželstva, bola psychicky týraná

Bol presne ako môj otec, len to robil oveľa sofistikovanejšie 

Tatianin otec bol podľa jej vlastných slov, obyčajný dedinský muž, ktorý si práve nekládol servítku pred ústa a keď niečo od jej matky chcel, na rovinu to povedal. Po čase si však Tatiana uvedomila, že robí skutočne aj ona všetko, čo vlastne chce Marián: „Na začiatku dal moc mne. Chcel, aby som si myslela, že som to ja, kto rozhoduje, že to ja mám moc nad ním. Ibaže bol pekne manipulatívny, sebavedomý a trpezlivý. Počkal si a než som sa nazdala, súhlasila som so všetkým, čo navrhol a aký život mal pre nás vysnívaný. Oči sa mi otvorili až keď sme spolu začali bývať. Jeho komunikácia sa zmenila. Jeho potreby boli zrazu hlasnejšie. Hoci slová vedel používať, na rozdiel od jej otca, postrehla tie známe narážky typu, či by som nechcela zmenu svojho zovňajšku, že by som mala mať vo svojom veku pevnejší zadok. Že by som mala chcieť inú prácu, než je učiteľka v materskej škole. Po tomto a ďalších situáciách, sa mi vyjasnilo,“ hovorí Tatiana. 

Neprehliadnite: Myslela som si, že môj muž je láskou môjho života: Táto jedna udalosť však ukázala, že ho vôbec nepoznám

Našťastie som sa zbadala skôr než by som dala výpoveď

Ona svoju prácu milovala a nemienila ju meniť. Chcel organizovať jej život ako to robil otec s mamou, len to robil sofistikovanejšie: „Chcel, aby som to sama chcela. Našťastie som sa zbadala skôr než by som dala výpoveď a uviazla v práci, ktorá by bola možno finančne lepšie ohodnotená, ale nenapĺňala by ma. Nakoniec ma nenapĺňal ani vzťah s Mariánom. Ukončila som to, hoci snahy z jeho strany o záchranu boli nespočetné. Onedlho po mne si však našiel vraj inú ženu, no to už našťastie nebolo o mne,“ dodáva na záver Tatiana. 
 

- Najčítanejšie -