Presunúť na hlavný obsah

Ak zmeníte v rutine tieto tri veci, kilá pôjdu dole: Odhaľte, čo je absolútny základ, aby ste sa dopracovali k úspechu

Chudnutie a diéty

Krásne telo máme mnohé v hľadáčiku nesplnených túžob. Viete však, ktoré veci treba zmeniť v našej rutine, aby sa stalo aj realitou?

Každá bunka v ľudskom tele má úžitok z fyzickej aktivity. To je skrátka fakt. Je dokázané, že do hodiny po cvičení sa cítite menej úzkostlivo, v tú noc lepšie spíte a 72 hodín potom vaše telo efektívnejšie spracováva prijaté živiny. Pozrite sa, ktoré tri veci zmeniť a čo robiť, aby ste z cvičenia dosiahli maximálny úžitok. Vieme, čo je základ. 

1. Do bežného silového tréningu implementujte dvakrát do týždňa jógu alebo pilates

Aktivity, ktoré naťahujú a zároveň posilňujú svaly, ako je jóga alebo pilates, môžu napraviť zlé držanie tela a zároveň aj urýchliť samotné chudnutie v naozaj krátkom čase. Hrbenie spôsobuje, že niektoré svalové skupiny sa sťahujú a iné predlžujú.

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

Ak aktívne pracujete na tom, aby ste dostali svaly späť do rovnováhy, váš chrbát sa predĺži, držanie tela sa zlepší a zároveň posilňujete iné partie tela ako štandardne. Týmpádom telo začne spaľovať podkožný tuk oveľa efektívnejšie. 

Pomôže práca na posilňovaní hornej časti chrbta pomocou odporu s gumami, či voľnými závažiami. Takéto cvičenie, ktoré zlepšuje držanie tela má vplyv aj na to, že napokon budete skutočne štíhlejší.

2. Prioritne sa zamerajte  na stratu viscelárneho tuku

Telo obsahuje dva druhy tuku. Ten viscelárny spôsobuje však je tým problematickým. Nadbytočný viscerálny tuk podnecuje v tele zápaly nízkeho stupňa a je spojený s množstvom chorôb 21. storočia, vrátane cukrovky 2. typu, srdcových chorôb, rakoviny hrubého čreva, rakoviny prsníka a demencie. Môže tiež narušiť rovnováhu dôležitých hormónov, ktoré ovplyvňujú vašu pokožku, vlasy a celkový vzhľad.

Strata prebytočného tuku hlboko vo vnútri tela, zvyšuje vašu celkovú vitalitu a váš vzhľad. 

Pravidelné cvičenie trénuje telo k efektívnejšiemu spaľovaniu viscerálneho tuku. Keď pravidelne cvičíte, vaše telo vytvára viac mitochondrií, bunkových motorov, kde prebieha aeróbny metabolizmus, tiež produkuje viac bielkovín na urýchlenie transportu mastných kyselín do buniek, ktoré sa majú spáliť ako energia a vytvára viac enzýmov, ktoré rozkladajú tuk

Enzýmy regulujú rýchlosť, akou prebiehajú chemické reakcie. Takže čím viac enzýmov máte, tým rýchlejšie sa môže spaľovať viscerálny tuk. A o to lepšie vo výsledku vyzerá celé vaše telo. Preto by ste mali cvičiť aspoň 5krát do týždňa bez zbytočných výhovoriek.

3. Musíte svoj tréning spárovať s výberom zdravého jedla

To, že budete cvičiť, no nezmeníte stravu vám veru nepomôže. V tomto sa treba tiež správať zodpovedne.

Jedzte potraviny bohaté na vitamín A

Vlasy, pokožka a nechty sú silne závislé od neho, aby zostali silné a pružné. Ak chcete zvýšiť jeho príjem, siahnite po sladkých zemiakoch, mrkve, listovej zelenine a brokolici.

Pridajte omega-3

Zdravé tuky pomáhajú pokožke udržať vlhkosť. Keď ľudia neprijímajú dostatok dobrého tuku v strave, ich pokožka je suchá a šupinatá, najmä na rukách a bruchu. Spoľahlivými zdrojmi sú ryby, vlašské orechy a mandle.

Eliminujte príjem alkoholu

Ak budete dbať na to, koľko vypijete, môže to pomôcť udržať pečeň, hlavný detoxikačný orgán tela, v špičke, čím rozjasníte oči a zjemníte tón pleti. Trochu červeného vína k večeri je fajn, ale nepreháňajte to – a úplne sa vyhnite tvrdému alkoholu.

Uprednostňujte vlákninu

Čím viac zeleniny, ovocia, fazule a strukovín zjete, tým efektívnejšie bude vaše telo odstraňovať odpad. Vláknina v týchto potravinách pomáha znižovať zápaly v celom tele. A antioxidanty znižujú hladinu oxidačného stresu pokožky, odstraňujú vrásky a poškodenie slnkom.

Obmedzte cukor

Strava s vysokým obsahom cukru môže kŕmiť zlé baktérie v čreve a spôsobiť zápal nízkeho stupňa, ktorý môže viesť ku kožným problémom, ako sú vyrážky a dermatitída. Namiesto toho skúste agávový sirup, prírodné sladidlo, ktoré nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

Neprehliadnite: 4 akože zdravé potraviny, ktoré sú v skutočnosti pre nás zlé: Tieto vyhľadávame v obchodoch zdravej výživy často

- Najčítanejšie -